st 20.1.2021
Aktuální zprávy

Fanoušci obdarovali mládež FCB!

Fanoušci Baníku skvělým gestem znovu dokázali, jak moc jim na klubu a jeho budoucnosti záleží. Jejich sdružení Baník Baníku, z.s., se už poněkolikáté rozhodlo podpořit Akademii Baníku částkou 50 tisíc korun! Tato částka po dohodě s klubem poputuje na podporu třídenního tripu baníkovské patnáctky do Rakouska a Německa.

Baníkovská patnáctka se letos v létě vydá za fantastickou zkušeností. Během krátkého třídenního turné navštíví věhlasnou akademii Red Bull Salzburk a sehraje s jejím výběrem přípravné utkání. A poté se vydá do Mnichova, aby sehrála zápas s vrstevníky Bayernu. Fanouškovské sdružení Baník Baníku se rozhodlo tomuto jedinečnému projektu pomoci a svůj padesátitisícový dar poukáže právě na podporu této akce.

„Nevím, jestli se některý z českých klubů může pyšnit tak skvělou podporou ze strany svých fanoušků,“ řekl Radek Slončík, sportovní ředitel Akademie FC Baník Ostrava. „Chci fanouškům a sdružení Baník Baníku za tento nemalý finanční dar poděkovat. Jménem celého Baníku a jménem všech mladých hráčů z akademie, kteří získají skvělé zkušenosti a zahrají si se zástupci špičkových klubů,“ uvedl Radek Slončík.

"Věříme, že právě takto můžeme jako fanoušci přispět mladým hráčům Baníku na cestě ke zkušenostem cenným pro jejich možné uplatnění v „A" týmu. Zároveň děkujeme fanouškům, kteří spolek svým členstvím podporují a umožňují realizaci tak nákladných projektů. Ostatní do spolku srdečně zveme!" vzkázal Peter Hurban, předseda spolku Baník Baníku s tím, že bližší informace pro budoucí členy spolku jsou k nalezení na webu banikbaniku.cz.

15
Patrizio
Stronati
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
31
Ondřej
Šašinka
7
Martin
Fillo
18
Tomáš
Zajíc
11
Nemanja
Kuzmanovič
21
Daniel
Holzer
5
Adam
Jánoš
16
Jan
Laštůvka