FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Legendární Lubomír Knapp slaví 70!

19.11.2020 | Redakce

Neodmyslitelně patří ke zlaté generaci Baníku přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Má na kontě všechny tři mistrovské tituly z té doby, se svými 246 ligovými starty se řadí mezi desítku hráčů, kteří za Baník odehráli nejvíce ligových zápasů v historii. Ve čtvrtek slaví sedmdesátku. LUBOMÍR KNAPP!

"Byly to krásné roky. Hlavně v Baníku," ohlíží se Lubomír Knapp v dokumentu, který Baník u příležitosti jeho jubilea uvedl na svých sociálních sítích, za svou fotbalovou kariérou. Vzpomíná v něm na deset let strávených v Baníku, na trenéry, které v něm potkal, na úspěchy i neúspěchy. "Trenér Hadamczik mě měl přečteného. Když jsem byl v pohodě, očekával ode mě mnohem víc. Když jsem udělal průšvih, on o něm věděl. A já jsem pak musel hrát na dvě stě procent," vzpomíná Lubomír Knapp v dokumentu kupříkladu na trenérskou legendu Evžena Hadamczika.

Ohlíží se v něm také za svým reprezentačním působením. Byl součástí československého týmu, který v kvalifikaci vybojoval postup na závěrečný turnaj ME 1976. Do Jugoslávie však kvůli zranění neodcestoval a zlato, které tehdy tým trenérů Ježka a Vengloše získal, mu tak ve sbírce chybí. "Vždycky, když jsme se pak se spoluhráči v reprezentaci dále potkávali, bylo mi to líto," říká s odstupem 44 let. 

V Baníku působil v letech 1973 až 1983. V tomto roce odešel do Sigmy Olomouc.

Vzpomínkový portrét Lubomíra Knappa si můžete prohlédnout zde. .

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA