FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Středeční zápas se hraje bez diváků

01.06.2020 | Redakce

I středeční ligové utkání Baníku s Plzní se bude hrát bez přístupu veřejnosti. Je to důsledek přetrvávajících vládních opatření, dle kterých se může na jednom místě současně shromáždit maximálně 300 osob, v případě fotbalových utkání i včetně hráčů a realizačních týmů.

Zhruba dvě třetiny povolené kapacity zabírají hráči, realizační týmy, vedení obou klubů, pořadatelská a zdravotní služba, televizní štáby, média a hlavní partneři klubu. Výraznou část zbývajících míst - 125 - vedení Baníku nabídlo nejvěrnějším aktivním fanouškům, kteří se však rozhodli nabídku slušně neakceptovat s vysvětlením, že za současného stavu, který na stadionech FORTUNA:LIGY panuje, se vstupu na utkání v solidaritě s ostatními baníkovskými fans vzdají. Baník tedy vstupenky nabídl partnerům klubu.

“Pro klub s tak neuvěřitelnou fanouškovskou tradicí jako Baník je nesmírně složité a v podstatě nemožné zvolit řešení, které by uspokojilo všechny. Jsme nesmírně vděčni a rádi, že máme tisíce permanentkářů, kteří všichni by si za svou věrnost Baníku vstup na utkání zasloužili, jenže kapacita je mnohonásobně menší. Snažili jsme se tedy najít určitý kompromis a hlavně v rámci daných opatření vytvořit co nejlepší prostředí pro hráče na hřišti, ale srozumitelný je také krok a gesto fanoušků, kteří se nechtějí selektovat navzájem, a na stadion chtějí buď všichni, anebo nikdo. Nezbývá než věřit, že podmínky se co nejdříve znovu ještě více uvolní a zase se sejdeme na stadionu kompletní, protože fanoušci jsou základní esencí fotbalu a bez nich to není ono. Všem našim příznivcům a držitelům permanentek děkujeme za pochopení situace, do které se žádný klub nedostal vlastní vinou,” řekl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA