FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Silvestrovské derby vítězně pro Baník!

28.12.2019 | Redakce

Přesvědčivým vítězstvím 6:0 pro Baník skončilo "silvestrovské derby" starých gard Baníku a Vítkovic. Dvěma góly se o vysokou výhru slezského týmu postaral Daniel Tchuř, po jednom gólu přidali Rostislav Pikonský, Libor Žůrek a Zdeněk Pospěch. Jeden gól si Vítkovičtí vstřelili sami.

S mírně pasivní celkovou bilancí vyrukovali do letošního derby fotbalisté Baníku. K jejímu dorovnání chybělo baníkovcům jediné vítězství. To se začalo rodit už v prvním poločase, kdy Baníku pomohl k vedoucímu gólu smolný zásah vítkovického Ondřeje Kušníra. Na 2:0 zvýšil Rostislav Pikonský, a pak už si baníkovci, v jejichž středu znovu nastoupil i legendární Augustín Antalík, vývoj zápasu pohlídali. "Hlavně že jsme si trochu zaběhali, že jsme se zase viděli a samozřejmě je dobře, že jsme Vítkovice porazili,"  řekla po utkání šestašedesátiletá legenda Baníku.

Vítězstvím 6:0 tedy Baník dorovnal bilanci silvestrovských derby s Vítkovicemi na 6 - 3 - 6. "A věřím, že příští rok už to jednou provždy nakloníme na naši stranu," doplnil Václav Daněk, který tentokrát baníkovský dres neoblékl a spolutvořil velmi obsáhlý realizační tým. S úlevou navíc kvitoval, když se v závěru zápasu dvakrát trefil Daniel Tchuř, jenž nastoupil s devítkou na dresu. Tedy s číslem, které dlouhodobě nosíval právě Václav Daněk. "S tímhle číslem nemůžete sejít ze hřiště, aniž byste dal gól," dodal Václav Daněk s úsměvem na rtech.


Vítkovice - Baník 0:6 (0:2), hráno 2x35 minut

Branky: 67. a 69. Tchuř, 13. Kušnír vlastní, 24. Pikonský, 54. Žůrek, 57. Pospěch. Diváci: 500.

Baník: Tuhý, Buček - Drozd, Pěcháček, Bolf, Pospěch, Páleník, Šlachta, Wozniak, Knapp jun., Kiša, J. Svatonský, Tchuř, Korytář, L. Knoflíček, Pikonský, Antalík, Žůrek.

Vítkovice: Grigar, Twardzik – Drobec, Stařičný, Hejdůšek, Fraisler, Vaník, Valenčín, Kušnír, Levčík, Janík, Rygel, Mýdlo, Rozhon, Langer, Vožník, Papuga.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA