FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Baník – Sparta (sobota, 17:00)

13.12.2019 | Redakce

Česká fotbalová klasika uzavře kalendářní rok 2019. Baník vyzve v tradičním souboji dvou odvěkých rivalů pražskou Spartu. Výkop zápasu je v 17:00.

Je to jeden z top zápasů v české lize. Baník a Sparta se potkávají už od třicátých let a I díky rivalitě mezi fanoušků jsou svou atmosférou ozdobou české ligy.

“Mít doma Spartu je pro Baník asi nejvíc. Určitě se na zápas těšíme. Vítězství na Bohemce nám určitě pomohlo, hráči se cítí líp a věří ve vlastní síly. Připravujeme se ale jako na každý zápas. Trénujeme podle toho, jaký má soupeř způsob hry. To jsou jen odlišné detaily, jinak je příprava standardní,” nadnesl trenér Bohumil Páník.

Detailně si rozbor sparťanské hry nechává pro své svěřence. Co mu ale ukázalo poslední utkání Letenských proti Mladé Boleslavi (5:2)? “Jsou momenty, kdy je Sparta výborná, jsou momenty, kdy má slabší chvílky. A Boleslav toho dokázala využít. Pak se lámal chleba za stavu 2:2. Sparta to dokázala převrátit na svou stranu, i když Komličenko šel sám na bránu a mohlo to být úplně jinak,” podotkl Bohumil Páník.

Baník a Spartu dělí dva body v aktuální tabulce. Domácí by se v případě výhry mohli posunout za příznivé konstelace i na třetí místo před zimní přestávkou. “Fanoušek se vždycky dívá na tabulku a na to, jak dopadlo poslední utkání. Vždycky říkám, že jsi tak dobrý, jak jsi hrál poslední zápas,” usmál se Bohumil Páník.

Zápasu bude předcházet minuta ticha za oběti tragické události, která se v úterý udála v ostravské fakultní nemocnici. Hráči obou týmů v rámci piety odehrají duel s černými páskami na pažích.


FORTUNA:LIGA – 20. kolo:

Baník (6. místo, 30 bodů) – Sparta (3. místo, 32 bodů)

Sobota 17:00, Městský stadion

Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hájek


Nejlepší střelci: Diop (6) – Kanga (10)

Absence: Jánoš (trest za ČK), Baroš (nejistý start) - Krejčí (4 ŽK), Dočkal, Drchal, Kadlec, Panák, Zahustel (všichni zranění), Kaya, Hancko (oba nejistý start)

Komu hrozí stop: Jirásek, Jánoš, Hrubý, Fleišman, Stronati, Procházka - Hašek, Kozák (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS SPARTA V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 52 / 10-11-31 45:94

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš (4) - Jun (6)

Nejvyšší výhra: 4:1 (3. března 1996)

Nejvyšší prohra: 1:5 (28. října 2000)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (18. srpna 2019)

SPARTA – BANÍK 2:0 (1:0)

Branky: 10. a 39. M. Hašek. Rozhodčí: Ginzel – Flimmel, Hájek. ŽK: Kozák, Plavšič - Procházka, Smola, Fillo, de Azevedo. Diváci: 14.123.

Sparta: Nita – Sáček, Radaković, Hancko, Matěj Hanousek – Mandjeck (76. L. Krejčí), Trávník, M. Hašek – Hložek, Kozák (72. Tetteh), Plavšić (88. Graiciar). Trenér: Jílek.

Baník: Budinský – Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman - Reiter (73. Baroš), Jánoš, Hrubý (65. Jirásek), de Azevedo – Kuzmanovič, Smola (59. Diop). Trenér: Páník.


Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA