čt 5.12.2019
A-tým

Preview: Bohemians 1905 – Baník (pátek, 17:30)

Předposlední utkání roku. Baník se v něm v 19. kole FORTUNA:LIGY představí ve Vršovicích na půdě Bohemians 1905. Hraje se už v pátek od 17:30 v “Ďolíčku.”

S “klokany” se Baníku posledního rok a půl vede; včetně MOL Cupu je porazil pětkrát v řadě. Do Prahy tedy může vyrazit se zdravým sebevědomím. “Pokazili jsme domácí utkání s Opavou a máme našim fanouškům co vracet,” předeslal trenér Bohumil Páník.

Poslední zápas soupeře tradičně sledoval na vlastní oči. Bohemians 1905 sice podle očekávání v Plzni nebodovali, ale bez šancí na hřišti Viktorie nebyli. Bohemka je doma specifická, agresivní, hráči pracují tvrdě. I teď v Plzni dokázala ubránit Plzeň. Ve druhém poločase vystrčila růžky a mohla si odvézt i bod, kdyby v závěru využila jednu ze dvou situací, které tam měla,” upozornil Bohumil Páník.

Pražané doma těží ze specifického prostředí a na hřišti sevřeném okolními tribunami nejsou zvyklí prohrávat. “Je tam těžké prostředí, ale my musíme odpovědět stejným způsobem hry. Nesmíme prohrávat osobní souboje jako v první půli utkání proti Opavě. Naopak chceme navázat na druhou půli, kdy jsme byli soubojoví a lepší. Věřím, že uspějeme, podřídíme tomu všechno,” prohlásil Bohumil Páník.

Baníku bude chybět potrestaný Adam Jánoš, který čeká na verdikt disciplinárky za vyloučení proti Opavě, a kvůli čtyřem žlutým kartám i Tomáš Smola. “Ale marodka se nám vyprázdnila, přijdou tam jiné typy hráčů. Budeme chtít hrát rychlý fotbal nahoru,” řekl Bohumil Páník.

19. kolo FORTUNA:LIGY

Bohemians 1905 (11. místo, 19 bodů) - Baník (6. místo, 27 bodů)

Pátek 17:30, Ďolíček

Rozhodčí: Cieslar – Moláček, Vitner

Nejlepší střelci: Vodháněl (3) - Diop (5)

Absence: Jánoš (trest za ČK), Smola (trest za 4 ŽK)

Komu hrozí stop: Hronek, Jindřišek (3 ŽK) - Jirásek, Jánoš, Hrubý, Fleišman, Stronati, Procházka (všichni 3 ŽK)

BANÍK VS BOHEMIANS 1905 V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 33 / 16-10-7 44:24

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Lukeš, Lička 3 – Schick 3

Nejvyšší výhra: 4:0 (22. března 2002)

Nejvyšší prohra: 1:3 (26. listopadu 2015 a 14. září 2013)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (10. SRPNA 2019)

BANÍK - BOHEMIANS 1905 4:2 (2:1)

Branky: 24. Kuzmanovič, 29. Šindelář, 64. Kuzmanovič, 69. Smola – 17. Hronek, 60. Vacek z penalty. Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Pečenka. ŽK: Fillo - Valeš, Hašek (trenér), Hronek. Diváci: 8350.

Baník: Budinský - Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman - Reiter, Jánoš, Hrubý, de Azevedo (81. Granečný) - Kuzmanovič (90. Pokorný), Smola (75. Diop). Trenér: Páník.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Hůlka, Köstl, Pokorný – Bartek, Vacek, Jindřišek (76. Ugwu), Podaný – Hronek (46. Vaníček), Keita, Vodháněl (82. Nečas). Trenér: Hašek.