po 20.5.2019

Juniorka doma podlehla Hradci Králové

Juniorka si prodloužila čekání na první výhru ve finálové skupině o další zápas. Baníkovci v pondělí v Radvanicích sice vedli nad Hradcem Králové 2:1, ale Východočeši ještě do přestávky třemi góly stanovili konečný výsledek na 2:4.

Všechno podstatné se událo v prvním poločase, všech šest gólů padlo dokonce v rozmezí 32 minut. Pro domácí zápas nezačal šťastně a v 11. minutě jim dal po rohovém kopu branku hlavou exostravský stoper Jakub Pokorný, který je v Hradci na hostování.

Pak ale přišly chvíle Baníku. Po krásném centru z levé strany Lukáš Ptáček z malého vápna usměrnil balon do sítě a o čtyři minuty poté otočil skóre Lukáš Lehnert, který se z dvaceti metrů trefil levačkou po zemi přesně k tyči.

Koncovka poločasu ale Baníkovcům vůbec nevyšla. Da Silva napálil v 31. minutě odražený balon mimo dosah brankáře Murina a už o tři minuty poté znovu strhl vedení na hostující stranu Kundrt, který nechytatelně dorazil pod břevno balon vyražený po Murinově zákroku. Dvě minuty před pauzou navíc hostům vyšel kontr a po centru z pravé strany zblízka hlavou skóroval Petřík.

Ve druhé půli už gól nepadl. Baník měl sice územní převahu, ale většina akcí ztroskotala na nepřesné finální fázi či špatném zakončení. Nakonec mohl ještě jednou inkasovat, ale v závěru zápasu Murina uchránila tyč.

DANIEL TCHUŘ: “Výsledek je pro nás zklamáním, protože hráči odehráli dnes dobré utkání. Bylo to z naší strany fotbalové, hráči dostávali soupeře pod tlak, vytvořili si mnoho šancí, ale z proměňováním jsme si neporadili. A soupeři jsme až moc snadno nedůrazem a nedůsledností nechali možnost skórovat. Patnáctiminutový výpadek v první půli, kdy jsme dostali tři góly, nás stál lepší výsledek.”