pá 1.8.2014

Z Edenu s nepořízenou, Slavia - Baník 3:1

Ligová neporazitelnost ostravského celku,která trvala sedm zápasů, je u konce. Baník v páteční předehrávce 2. kola Synot ligy podlehl Slavii Praha 1:3. Sešívaní si připsali snový vstup do zápasu, když už ve 3. minutě otevřeli skóre zásluhou Milana Škody. Baník se zlepšil ve druhém poločase,jenže soustavný tlak modrobílým kýženou branku nepřinesl. Naopak domácí z rychlého protiútoku podruhé udeřili. Osm minut před koncem sice zkorigoval Jan Baránek, ale poslední slovo měla v 85. minutě Slavia, která gólem kapitána Martina Latky stvrdila druhé ligové vítězství v řadě.

Zápas měl od úvodního hvizdu vysoké tempo, a to zejména ze strany pražské Slavie, která agresivně a rychle dostupovala ostravské hráče. Slavii přidal vítr do plachet brzký gól, o nějž se ve třetí minutě zápasu postaral Škoda. Slavistický útočník vložil hlavu do Baezovy odražené střely, čímž změnil její trajektorii a nedal tak Pavlenkovi šanci zareagovat.

Baníku trvalo zhruba třicet minut, než se vymanil ze soustavného slavistického napadání. Asi největší šance modrobílých se zrodila ve čtyřiatřicáté minutě po Kukecově nebezpečném centru, který před dotírajícím Narhem s vypětím všech sil odvrátili zadák Mikula společně s obráncem Hrubešem. Tři minuty před koncem první půle Baník dělily od druhé obdržené branky jen centimetry, a to když Vukadinovičův centr z pravé strany málem usměrnil do ostravské sítě autor první branky Škoda.

Do druhého poločasu Baník nastoupil s jednou změnou v sestavě, místo kapitána Svěrkoše nastoupil defenzivní středopolař Mensah. I díky této změně šel výkon ostravského celku po změně stran nahoru. Baníku se podařilo uzamknout Slavii na její polovině, ale chybělo jediné, vyrovnávající gól. K němu měl velmi blízko Greguš, který z přímého kopu trefil spojnici. Potřebné štěstí neměl ani Šichor, jehož hlavička po Holzerově centru v jednasedmdesáté minutě pořádně protáhla slavistického brankáře Hrubeše.

V době, kdy se Baník nadechoval k vyrovnávajícímu gólu, přidala Slavia v šestasedmdesáté minutě druhý gól. O ten se zasloužil Zmrhal, který po Škodově asistenci prostřelil vyběhnuvšího Pavlenku. Modrobílou jiskřičku naděje vykřesal osm minut před koncem utkání Baránek, který hlavou dopravil do sítě Mensahův nadýchaný centr.

Závěrečné minuty ovšem dramatické chvíle nepřinesly, všechny otázky totiž v pětaosmdesáté minutě odstranil slavistický kapitán Latka, jenž se po standardní situaci zahrávané Juharem uvolnil v šestnáctce Baníku a nechytatelnou hlavičkou stanovil na konečných 3:1 pro Slavii Praha.