pá 1.12.2017

Vzepětí přišlo pozdě. Slavia – Baník 2:1

Eden se modrobílým rájem v podzimní derniéře nestal. Přestože Baník v Praze na hřišti mistra po vlastním gólu Frydrycha vedl, pasivní výkon v první půli odskákal ještě do přestávky dvěma góly ve vlastní síti. Výrazně zlepšený herní projev ve druhé části už k vyrovnání nevedl a Baník na Slavii podlehl 1:2.

Sotva to mohlo začít lépe. Prakticky první ofenzivní výpad skončil míčem v Laštůvkově bráně, když centr slavistického odchovance Roberta Hrubého z pravé strany domácí obránce Frydrych nechtěně umístil do vlastní brány.

Navzdory vedoucímu gólu se ale první půle odvíjela v rytmu výrazné převahy favorita. Po Hušbauerově ráně z velkého vápna ještě branka Baníku odolala díky dobře postavené tyči, ale pak Slavia dvěma slepenými góly obrátila skóre. Martina Šustra prostřelil ve 24. minutě kanonýr Škoda a o čtyři minuty později odčinil svou minelu Frydrych, když z podobné situace tentokrát překonal hostujícího gólmana tvrdým volejem na bližší tyč.

Ještě před půlí Ostravané museli vynuceně střídat gólmany: místo zraněného Šustra se k ligovému utkání do brány Baníku po roce a půl postavil František Chmiel, a s příchodem Milana Baroše se ve druhé půli výrazně zvedl i výkon celého mužstva.

Hosté se vymanili z těžké defenzívy, vyrovnali hru a dokonce začali přebírat otěže zápasu. Příležitosti však chyběly. Baník závěr odehrál na velké riziko a Slavii v závěrečné desetiminutovce dostal do nesnází. Nejprve naději na bod v 83. minutě uchoval výborným zákrokem proti Součkovi Chmiel. Čtyři minuty před koncem se po Barošově průniku ve vápně hosté dožadovali za zákrok Jugase pokutového kopu, ovšem sudí Jílek nepískl.

JAROSLAV ŠILHAVÝ: "V úvodu jsme si vstřelili vlastní gól, ale dokázali jsme ihned zareagovat a otočili jsme nepříznivý stav. Chyběla mi tam lehkost. Sice byl těžký terén, ale závěr tím, že jsme nepřidali další gól, byl hodně nervózní. Zvlášť po příchodu Milana Baroše, který nám dělal problémy."

RADIM KUČERA: "Slavia nám darovala gól, ale ten nám paradoxně spíše ublížil. Pak jsme úplně vypnuli. Navíc jsem upozorňoval, že Slavia je středem strašně silná a my si necháme dát dva góly úplně laxností. Musel jsem udělat trošku bouřku v kabině. Druhý poločas jsme se zlepšili, ale výkonem v prvním poločase jsme se připravili o bodový zisk."