so 1.10.2016

Souboj lídrů pro domácí: Baník - Dynamo 3:2

Pátý zápas v Ostravě, páté vítězství! Baník v bitvě prvního a třetího týmu tabulky za zavřenými dveřmi zdolal České Budějovice 3:2 a i po devíti kolech zůstává bez porážky v čele FNL. O góly se rozdělili Ľubomír Urgela, Karol Mondek a Martin Sus.

Druholigový hit měl bizarní kulisy. Liduprázdné tribuny, zatímco za branami se na parkovišti před velkoplošnou obrazovkou sešlo několik stovek fanoušků, kteří kvůli disciplinárnímu trestu za incident s Opavou povzbuzovali tým na parkovišti vedle stadionu.

Přitom zápas, který se dnes na Městském stadionu hrál, pravé fotbalové prostředí zasloužil a v ničem nezůstal na očekáváním. Baníkovci si ve 14. minutě nahlas oddechli po pohotovém voleji Benáta, ale pak se po brejku do odraženého míče z dobrých dvaceti metrů náramně opřel Urgela a jeho přízemní projektil napnul síť. Další hostující ztrátu však slovenský útočník ve 25. minutě nepotrestal a po rychlém protiútoku mířil těsně vedle. Dynamo se v závěru půle herně sebralo a kontrovalo Benátem, který parádní ranou z rohu velkého vápna nemohl lépe zacílit vzdálenější horní roh domácí brány.

Baník se ale po změně stran vrátil k aktivnější hře a tahal za delší konec. Zápotočný dokonce v 53. minutě hlavou znovu skóroval, ale rozhodčí odpískali faul ve vápně. Zrovna když zpovzdálí doléhal na trávník chorál fanoušků „dej Baník gól“, strhl opět vedení na stranu Baníku Mondek, který zblízka dorazil Hlinkův přímý kop.

Domácí pak měli několik výhodných kontrů, které mohly a měly skončit gólem. Ale akce do otevřené obrany po českobudějovických chybách ve středu pole nedotáhli Urgela, Stáňa, Mondek či Nerad. Jak na to ukázal ofenzivním spoluhráčům v 76. minutě Sus, který po pravé straně prošel do vápna a nádhernou ranou na bližší tyč vymetl šibenici.

Bez nervů to ale ještě nebylo. Zkušený Táborský po Benátově pasu za obranu pět minut před koncem znehybnil Vaška střelou k tyči, ale víc už Jihočeši v závěru nestihli.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Mám z výhry velkou radost, protože jsme hráli proti velmi kvalitnímu a silnému soupeři. Myslím, že ale byla zasloužená, protože jsme většinu utkání byli o něco lepší. Mrzí mě dvě inkasované branky. Byly zbytečné, po našich chybách."

30Petr Vašek90200

1.
Baník VS Budějovice
FNL

Branky: 16. Urgela, 56. Mondek, 76. Sus (De Azevedo) - 40. Benát, 85. Táborský. Rozhodčí: Váňa - Matějček, Vít. ŽK: Hučko, Mondek - Čermák.

Vašek – Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko – Hlinka – Mondek (90. Lupták), Nerad (88. Mešaninov), Mičola (63. De Azevedo), Stáňa – Urgela.