so 10.9.2016

Rychlý gól nestačil. Vlašim – Baník 1:1

Ačkoliv rychle vedl, Baník má z utkání 6. kola FNL na hřišti poslední Vlašimi jen bod. Trefu Tomáše Zápotočného totiž ještě do obrátky vynuloval Nečas a další gól už navzdory šancím na obou stranách nepadl. Baník už ve středu od 19:00 čeká na Městském stadionu dohrávka s Opavou.

Baník na soupeře vyrukoval i s uzdraveným Tomášem Mičolou, a když už v osmé minutě Neradův trestný kop z malého vápna nasměroval do sítě Zápotočný, vypadalo to, že všechno poběží jako po drátkách. Baník držel míč a kombinoval, nechal soupeře běhat bez balonu.

Místo aby po gólu upevnil svou dominanci, nastal pravý opak. Hosté po úvodní desetiminutovce ubírali z plynu tak dlouho, až Vlašim vyrovnala hru a s jídlem jí rostla chuť. Ani první varování Nečase, jehož hlavičku s problémy Vašek vytáhl v 28. minutě nad břevno, Baník nevzal vážně. Vlažným a pasivním výkonem si nakonec vyrovnávací gól ve vlastní síti vykoledoval. Domácí se po další chybě soupeře dostali do brejku, Nečas si narazil s Jandou a tentokrát už pravačkou Vaška přehodil.

Hned po pauze přišel občerstvit hru další doléčený marod De Azevedo, ale Baníku to nešlo. Na vysoké trávě hra neměla takové tempo jako v minulých utkáních. Dobývání postupným útokem přineslo přesto pár šancí, ale Sus přestřelil a Hučkův povedený pokus zpoza vápna vytáhl Nguyen. Brejky Středočechů byly nebezpečnější. Tusjak v 71. minutě prošel středem sám až před Vaška, ale naštěstí přestřelil, a podobně dopadl i v další příležitosti Breda. Hosté v závěru měli ještě jednu šanci: Sus lízl De Azevedův centr na osmi metrech hlavou, ale brankář byl ve střehu.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Mrzí mě, že jsme ten zápas odehráli velice špatně. Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Přihrávky byly pomalé. Bod je naprosto spravedlivý. Vlašim odvedla perfektní zápas, měli motivaci. Musíme brát bod."