ne 7.8.2016

Remízový start: Znojmo - Baník 1:1

Baník rozehrál druholigovou sezonu remízou 1:1 ve Znojmě. Prvním ostravským střelcem ročníku se stal ve 14. minutě Lukáš Lupták, ale domácí jeho trefu vymazali parádním přímým kopem Njireho. I když Slezané měl více ze hry i více možností, skóre se nezměnilo také proto, že vyloženou šanci spálil Lupták a dvě minuty před koncem pak Urgela pálil jen do břevna. V pátek čeká Baník domácí premiéra s Třincem.

Baník do druhé ligy vstoupil v třetí, červené sadě nových dresů a dokonce s deseti novými jmény v základní sestavě, ale do soupeře se zakousl hned od výkopu. Už v úvodní minutě z první akce málem skóroval Urgela, ale brankáře Dolečka nezaskočil.
Hosté ovšem v úvodní dvacetiminutovce byli pány na trávníku a z výrazné územní převahy udeřilo ve 14. minutě, když si za domácí obranu zaběhl na báječnou Mičolovu kolmici Lupták a ze sóla obstřelil gólmana. Baník mohl jen litovat, že tlaku nevyužil k dalším gólům. Mičola k němu byl ve 24. minutě blízko, ale jeho pokus zblízka Doleček chytil.

Po půlhodině se začali osmělovat i domácí a přispěl k tomu i vyrovnávací gól Njireho, který z trestného kopu ukázkově zavěsil před zeď. Náskok mohl Baníku ve 43. minutě obnovit opět Lupták. Po selhání znojemské obrany pádil s Mičolou a Urgelou ve trojici na osamoceného brankáře, který však Luptákovu ránu vyrazil.

Baník ve druhé půli znovu zabral a zatlačil domácí před pokutové území. Paradoxně ale málem zahřmělo na protější straně – Javůrkově ráně z dvaceti metrů chyběly centimetry. S blížícím se koncem nápor Ostravských zesiloval. V poslední desetiminutovce se Baník na soupeře valil hned v několika rychlých kontrech, teprve v 88. minutě však Mičola posadil balon ideálně na hlavu Urgelovi, ale domácí zachránilo břevno.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Nemůžeme říkat, že jsme spokojeni s bodem. Ale vzhledem k tomu, v jaké jsme byli situaci a jak jsme dávali sestavu dohromady až pár dnů před utkáním, musíme i ten bod brát. Kluci odevzdali maxmimum, nemůžu jim nic říct. Ono si to sedne."