so 19.8.2017

Remíza, ale s ovacemi. Baník – Teplice 3:3

Tři body byly proklatě blízko, nakonec však duel Baníku s Teplicemi skončil smírem 3:3. Baník po heroickém výkonu ve druhé půli obrátil během 22 minut stav z 0:2 na 3:2, ale v 90. minutě ho o vítězství připravil po rohovém kopu Martin Fillo. I tak mu šest tisíc diváků na Městském stadionu za výkon zatleskalo.

Radim Kučera po porážce na Slovácku zvolil hned čtyři změny v základu: s debutanty Pazderou a Azackým se do ní dostali i Mičola a De Azavedo. A stejně jako v Uherském Hradišti dostali baníkovci od soupeře výcvik v produktivitě. Ve 21. minutě Vašek ještě zázračně vytáhl hlavičku Vaněčka, ale na dorážku neobsazeného Rezka dosáhnout nemohl. Přesně po půlhodině přišla další sprcha z hlavy Vaněčka, který se prosadil po rohovém kopu.

Až dvougólový knokaut domácí vybudil k větší ofenzívě. Baroš měl v 34. minutě na noze snížení, ale Grigar jeho lob přečetl a vyrazil.

Pak se po ošklivě vyhlížejícím střetu s Fillem zranil gólman Vašek, na nosítkách putoval rovnou do sanitky a jeho post musel od 40. minuty ve své ligové premiéře za áčko Baníku zaujmout náhradník Šustr.

Ještě před obrátkou mohl snížit Azackij, ale jeho dobře mířenou hlavičku ve 45. minutě znovu reflexivně vytáhl teplický gólman.

Z kabiny se na trávník Městského stadionu vrátil úplně jiný tým. Ještě více ho nahecovala rychlá kontaktní trefa De Azeveda, který po Pazderově centru hlavičkoval na bránu a teplický bek Jeřábek ještě balon usměrnil do vlastní brány. V 52. minutě už bylo vyrovnáno: Hrubý se ve vápně náramně položil do přesného centru Mičoly a na jeho hlavičku k tyči byl přes veškerou snahu Grigar krátký.

Baník dále obléhal teplickou polovinu hřiště a během 22 minut převrátil skóre naruby. Mičola si na malém vápně počkal na odražený balon a zblízka ho nekompromisně napálil do sítě.

Teplice za stavu 2:3 hekticky útočily, ale současně i otvíraly prostor. Barošově obloučku po parádním samostatném průniku v 77. minutě nechybělo mnoho. Hosté v závěrečných minutách zvyšovali aktivitu a Vošahlíkovu ránu musel zastavit Šustr. Těsné vedení ale Baník neubránil a v 90. minutě hosté opět po rohu hlavičkou Filla vystavili konečný účet zápasu na 3:3.

RADIM KUČERA: "První poločas jsme působili ustrašeným dojmem. Bylo to nesourodé a kostrbaté, Teplice měly dvě šance a obě daly. My jsme taky měli dvě a nedali žádnou. Ale hodili jsme to za hlavu a zbavili jsme se nervozity. Třicet minut jsme v úvodu druhé půle Teplice nepustili k bráně a zápas jsme otočili. Tím ale Teplice musely hrát riskantněji, začaly nakopávat a byly nebezpečné. Musím říct, že jsme závěr měli dohrát trochu zkušeněji."

DANIEL ŠMEJKAL: "Do třicáté minuty jsme hráli výborně. Nepovedl se nám ale vstup do druhého poločasu, kdy jsme rychle inkasovali. Soupeř se dostal na koně a jako my jsme hráli dobře prvních 30 minut, pak hrál výborně Baník. Jsem rád, že jsme nesložili zbraně a podařilo se nám vyrovnat."