út 23.8.2016

Postup bez komplikací. Břeclav – Baník 0:6

Baník si v dohrávce 2. kola MOL Cupu vystřílel v Břeclavi hladký postup do další fáze. Místního účastníka divize D deklasoval po jednostranném průběhu 6:0. Dva slepené góly v závěru vstřelil Ondřej Šašinka, po jedné brance si připsali David Lischka, Lukáš Lupták, Marek Hlinka a Matěj Helešic. Soupeře pro 3. kolo Baníku opět přiřkne los; hrát se bude už bez územní příslušnosti a tým tak může cestovat na opačný kout země.

Baník přijel na Podluží bez Urgely, Mičoly, Pokorného a Stáni, ale postupový sen domácího výběru zničil dvěma rychlými góly. Hosty uklidnil v 8. minutě stoper Lischka, který po rohu pohotově nastavil levačku a jeho volej prošel do břeclavské brány. Baník pak výraznou úvodní převahu zužitkoval ještě ve 21. minutě. Lupták se po pasu za obranu dostal sám před gólmana Kunického, kterého podruhé překonal precizně provedeným lobem.

Dvougólový náskok hosty ukolébal až moc. Zvolnili a potrestat je mohl Musil, jenže Chmiela po jeho povedené ráně zachránilo břevno. A krátce před poločasem hlavičkou po rohu trestuhodně minul také Smejkal.

Elán Břeclavi otupil Hlinka, který v 57. minutě parádní trefou přes zeď využil přímý kop z dvaceti metrů. Jihomoravané nezaznamenali svůj čestný úspěch po zaváhání ostravské obrany ani z brejku čtyři na jednoho, který Musil ´zazdil´ nepřesnou střelou z malého vápna.

Pak už byla Břeclav zahnána do těžké defenzívy a vyhlížela konec. Před ním ale ještě třikrát inkasovala. Helešic hlavičkou skóroval počtvrté, Chvěja z dálky orazítkoval břevno a po několika nevyužitých příležitostech nakonec v závěru v rozmezí několika sekund unaveného soupeře dvěma dobře mířenými střelami z hranice velkého čtverce dorazil Šašinka.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Jsem rád, že to máme zdárně a celkem v pohodě za sebou. V tom hrozném vedru to nebylo jednoduché, ale doufám, že do soboty zregenerujeme. Kvalitativní rozdíl byl vidět a byla jen otázka času, kdy se to projeví gólově. Jsem rád, že si kluci zahráli. Nechtěl jsem, aby se moc štvali, ale aby to odehráli v klidu."

23.
úterý
Břeclav VS Baník
MOL Cup

Poločas: 0:2
Branky: 85. a 86. O. Šašinka, 8. Lischka, 21. Lupták, 57. Hlinka, 73. Helešic. Rozhodčí: Mrázek - Caletka, Horák. ŽK: Zápotočný.