so 4.10.2014

Opět fantastická koncovka, Slovácko - Baník 1:2

Z Baníku se stává expert na závěrečné minuty. Na Stronatiho gól v nastavení proti Bohemians navázal Michal Frydrych, který v devadesáté minutě po Azevedově přihrávce rozradostnil modrobílá srdce. Baník v 10. kole Synot ligy dobyl domácí pevnost ambiciózního Slovácka a po vítězství 2:1 se posunul na průběžné páté místo ligové tabulky!

Přestože Slovácko nahání v domácím prostředí soupeřům hrůzu, byl to Baník, kdo od počátečních minut diktoval tempo hry. Modrobílí aktivně napadali rozehrávku Habancova výběru, počínali si důrazně v osobních soubojích a sebevědomě při držení míče. Narhův gól na 1:0 byl tedy přirozeným vyústěním dění na hřišti. Dotěrný ghanský útočník obral o míč ledabyle počínajícího si Radu a nádherným obstřelením á la Thierry Henry vstřelil svou první branku v letošní sezóně, běžela 19. minuta.

Narh byl při chuti, pro obranu Slovácka představoval neustálou hrozbu. Situaci z 24. minuty ovšem nevyřešil podle představ baníkovských očí. Poté, co si naběhl na dlouhý pas, v mžiku se dostal před všechny zadáky Slovácka, zblízka zamířil vedle.

V dalším průběhu první půle převzalo iniciativu Slovácko. Tomu ve 33. minutě rozhodčí neuznal branku, neboť dorážce Šumulikoského předcházel Divišův faul na Pavlenku, za který byl křídelník Slovácka „oceněn“ žlutou kartou. Přesto tým z Uherského Hradiště dosáhl na vyrovnávající gól. Reinberkovu přízemní střelu brankář Pavlenka vyrazil před dobíhajícího Kaloudu,jehož pohotovou dorážku zblokoval obětavý Frydrych, jenže neposedný míč následně doputoval k Havlíkovi, a ten jej do třetice dopravil do sítě.

Vývoj druhého poločasu výrazně ovlivnila 59. minuta, která přinesla Radovo vyloučení. Často za hranicí pravidel hrající obránce Slovácka šel pod sprchy po druhé žluté kartě, když nešetrným způsobem fauloval Narha. Na trávníku rázem jiskřily emoce, fotbalisté Baníku se ovšem nenechali strhnout a šli si tvrdě za svým cílem.

Ostravský tým se přesunul na polovinu Slovácka a snažil se trpělivě dobývat obranný val týmu z Uherského Hradiště. Domácí byli tímto průběhem evidentně zaskočeni, nebývá zvykem, že by je v domácím prostředí někdo přehrával. Avšak dlouho tomu chybělo to podstatnější, kýžený gól.

Baník si ho stejně jako v minulém kole proti Bohemians schoval na samotný závěr. Po rohovém kopu se míč dostal k de Azevedovi, ten poslal střílenou přihrávku na zadní tyč, kde číhal osamocený Frydrych a Baník mohl slavit!

Tomáš Bernady (FC Baník Ostrava): „Na Slovácku se nevyhrává lehce, o to větší máme radost, že jsme zápas dokázali rozhodnout. Podali jsme bojovný výkon podpořený kvalitními individuálními výkony, a to nám přineslo body.“