so 14.4.2018

Klokani zbaveni kouzla. Baník - Bohemians 1905 2:0

Baník vyfáral další vítězství! Svěřenci Bohumila Páníka nadále surfují na vlně zlepšených výkonů a po trvalé převaze ve 24. kole HET ligy porazili na Městském stadionu Bohemians 1905 2:0. Oba góly vstřelil po změně stran během šesti minut parádním způsobem obránci Jiří Fleišman a Lukáš Pazdera. Baníkovci navíc potřetí v řadě neinkasovali a Jan Laštůvka už 310 minut nemusel lovit míč ze své sítě. Baník po čtvrtém utkání bez porážky znovu opustil poslední místo tabulky.

Do vítězné sestavy ze Zlína sáhl trenér Bohumil Páník dvakrát: vrátil se do ní po distancu Martin Fillo a nalevo dostal tentokrát Dyjan Carlos de Azevedo před Milanem Jiráskem. Chuť do hry se ale v mužstvu od minulé soboty udržela. Baník si záhy po výkopu vynutil tlak i první příležitosti. Paradoxně nejblíže k tomu, aby dopravil míč do hostující sítě, měl obránce Pražanů Hůlka, který v 7. minutě v tísni odvracel centr Roberta Hrubého do tyče vlastní brány.

Domácí byli první čtvrthodině zjevně aktivnější. V 19. minutě si vzal slovo znovu Hrubý, ale jeho povedený volej z šestnáctky se o kousek mezi tři tyče nevešel.

Hosté do půle Laštůvku, který si po zdravotních problémech v závěru týdne do brány stoupnul se sebezapřením, takřka neprověřili. Pak ale v 37. minutě z nenápadné situace zpoza vápna napřáhl Hašek a ostravský gólman musel předvést svou klasu.

Ke konci půle se bezgólový stav otřásal v základech. Václav Procházka ideálně hlavou prodloužil míč hlavou na zadní tyč centr Hrubého, kde byl ale včas i gólman Fryšták. Když už byl krátký i on, po báječně provedeném přímém kopu Hrubého ho spasilo břevno, od kterého se balon dost možná odrazil za brankovou čáru a zpátky do pole.

Fotbalová spravedlnost ale nezůstala slepá. Baníkovci slízli smetanu za svou trpělivou snahu v 59. minutě: Jiří Fleišman si ve vápně po Fillově přihrávce pohrál s hostující obranou, navedl si balon naprosto nečekaně na střed na svou slabší pravačku, která ale míč vypustila nechytatelně pod břevno.

Pak už nebyl Baník k zastavení a na Fryštáka se valila bílá lavina. Gólman hostů ještě vykryl Fillův projektil, ale v 59. minutě při vší snaze nemohl zabránit exkluzivnímu voleji Lukáše Pazdery, který se po rohovém kopu ukázkově bez přípravy pravačkou trefil na zadní tyč.

Klokani se po heroickém představení s Plzní proti Baníku nezmohli prakticky na nic. Nakonec byli rádi, že unikli třetímu gólu, když Milan Baroš v 78. minutě překombinoval zakončení a hosté stihli nebezpečí zažehnat.

BOHUMIL PÁNÍK: „Hráči předvedli odhodlaný a bojovný výkon. V prvním poločase jsme se ještě nedokázali střelecky prosadit, ale naše odhodlání se zúročilo ve druhé půli a dali jsme dvě nádherné branky. Bitva ale pokračuje, potřebujeme získat další body.“

MARTIN HAŠEK: "Narazili jsme na soupeře, který byl připravený dobře fyzicky, byl namotivovaný a věděl, co má hrát. Baník předvedl vysokou kvalitu ve spoustě situací, oba góly byly výstavní kousky. Po dvou obdržených gólech nebyl moment, abychom mohli pomýšlet na bodový zisk."