ne 26.7.2015

Juniorská liga: Baník veze tři body z Třince

Vítězný vstup do letošního ročníku Juniorské ligy si připisuje Baník Ostrava. Svěřenci trenéra Lubomíra Adlera v neděli po gólech Jakuba Šašinky a Marka Szotkowského porazili Třinec 2:0.

V úvodním mistrovském utkání sezóny 2015/2016 nastoupila juniorka Baníku v sestavě s některými hráči áčka, kteří vůbec nehráli či byli jen málo vytížení v sobotním ligovém duelu na Zbrojovce. Na hřišti se tedy objevili Matěj Helešic, Jan Matěj, Patrik Mišák, Namir Alispahić a Jakub Šašinka, které ještě doplnil testovaný bosenský záložník Mario Kvešič.

Od prvních minut bylo patrné, že si baníkovští junioři do ligy přenesli herní i výsledkovou pohodu z letní přípravy, v níž třikrát vyhráli a jednou remizovali po vesměs velmi slušných výkonech. Už v 11. minutě mohl otevřít skóre Šašinka, ale brankář Třince Brych si s jeho razantním gólovým pokusem dokázal poradit. To se mu ovšem nepovedlo v 19. minutě, kdy jej baníkovský forvard po přihrávce Mišáka důvtipně přeloboval a poslal Baník do vedení.

Na tento fakt mohl Třinec stejnou vahou reagovat ve 32. minutě, ale střelu Foitzika dobře zkrotil brankář Radek Jaška. O poločasové přestávce sáhl trenér Adler ke třem střídáním, v rámci kterých se na místech hráčů áčka objevili Marek Szotkowski, Dan Ožvolda a Jakub Marek. Obraz hry se ani ve druhé půli příliš nezměnil. Baník byl nadále aktivnější, ovládal hru a byl za to spravedlivě odměněn v 83. minutě, kdy Szotkowski přízemní střelou zpoza vápna stanovil konečné skóre na 2:0 pro baníkovský mančaft.

Lubomír Adler (FC Baník Ostrava): "Kromě prvních deseti až patnácti minut, jsme v podstatě utkání ovládali. Soupeř dobře bránil a nebylo snadné se prosadit ve finální fázi. Hráče ale chválím za aktivitu a chuť do hry. Bylo velmi příjemné vidět v jejich tvářích radost z vítězství."