po 20.11.2017

Juniorka v Olomouci těsně padla

I když dala na Hané tři góly, nemá juniorka za zápas 14. kola v Olomouci ani bod. Baníkovci po trefách Martina Maceje a Alexandra Jakubova neudrželi náskok 3:1 a Sigma ve druhém poločase třemi brankami během osmi minut utkání zvrátila ve svůj prospěch.

Sigma začala závěrečný zápas základní části aktivněji a vedla gólem Voleského. Jenomže pak zabrali hosté. Macej, který si v sobotu v Liberci připsal prvních osm minut v nejvyšší soutěži za áčko, nasadil gólmanu Reichlovi jesle a srovnal.

Ještě před obrátkou poslal Baník z penalty do vedení Jakubov a stejný hráč ve 49. minutě z dorážky zvýšil dokonce na 3:1.

Ale po hodině hry přišla kanonáda domácích. Štěrba v 64. minutě z dorážky snížil a už za dvě minuty vyrovnal Manzia. Obrat dokonal v 72. minutě Vichta. Poslední slovo přesto mohl mít Baník, ale v 89. minutě velkou šanci na vyrovnání Hykel nezužitkoval.

Baník tak skončil v základní části moravské skupiny šestý a nadstavbu zahájí o víkendu na půdě Zlína.

DANIEL TCHUŘ: "Jeli jsme si pro vítězství, abychom skončili v první čtyřce a začínali nadstavbu doma. Průběh zápasu tomu nasvědčoval. Ujali jsme se vedení 3:1, ale pak pro mě z nepochopitelných důvodů jsme úplně vypadli ze hry. Gól na 3:2 nás zlomil. Bylo to pak z naší strany nepřesné a nedisciplinované, vytratila se organizace."