po 12.3.2018

Juniorka remizovala v Karviné a je blízko postupu

Juniorka Baníku remizovala v předposledním kole nadstavby v Karviné 2:2. Přestože vítězství jí domácí ukradli pouhých pět minut před koncem, k jistotě postupu do skupiny o první až desáté místo svěřencům Daniela Tchuře v závěrečném utkání proti Slovácku stačí i bod.

Hosté do zápasu vstoupili aktivně, ale úvodní převaha jim nebyla k ničemu. Po brejku Karviné naopak ve 37. minutě inkasovali z kopačky Prybludy. Ještě před poločasem se ale po rohovém kopu do odraženého míče z voleje přesně opřel Dominik Mládek a ve druhé půli poslal baníkovce do vedení Matěj Helešic. Na tři body to ale nestačilo, protože v 85. minutě domácím vyšel výpad po pravém křídle a centr na malé vápno Řapek uklidil do sítě.

DANIEL TCHUŘ: „Prvních dvacet minut bylo z naší strany velmi dobrých a vypracovali jsme si čtyři jasné šance, které jsme ale neproměnili. Pak jsme přestali hrát a pustili soupeře do zápasu. Přesto jsme šli do vedení a v závěru si nechali dát gól z rychlého protiútoku. Nakonec jsme se strachovali o bod. Jsem zklamaný z výsledku a takový výkon nám nemusí a nebude na příštího soupeře stačit.“