pá 10.4.2015

Bohemians Praha 1905 – FC Baník Ostrava 0:2

Baník na půdě pražských Bohemians ukončil devítizápasovou sérii bez ligového vítězství, když v pátečním utkání 23. kola Synot ligy porazil Klokany 2:0. Rozhodující okamžiky přinesl druhý poločas, ve kterém se střelecky prosadili baníkovci Francis Narh s Michalem Frydrychem.

Modrobílí začali aktivně, neustále napadali soupeřovu rozehrávku a počínali si důrazně v osobních soubojích. Avšak první šanci si vypracovali Bohemians, když Moravcovu přízemní střelu Pavlenka vyrazil na roh. V 7. minutě přišel Baník o kapitána Baroše,který byl po svalovém zranění odnesen na nosítkách, nahradil jej Narh.

Opticky navrch měli v průběhu prvního poločasu domácí fotbalisté, před brankou Baníku ale působili bezradně. Výjimkou byla situace z 25. minuty, kdy Pavlenka na poslední chvíli obral o míč Mikuše, který se už chystal hlavičkovat.

Baník na svou první vyloženou příležitost čekal do 33. minuty. Narh utekl obráncům Bohemians a ve skluzu stihl přihrát Frydrychovi. Jenže stoper Baníku zblízka hlavičkoval pouze do boční sítě.

Do druhého poločasu vstoupil Baník další stoprocentní šancí. Narh ve 48. minutě běžel sám na brankáře Zlamala, ale v zakončení si nepočínal podle představ, když obstřeloval hodně nepřesně.

V 65. minutě si Narh vedl o poznání úspěšněji, když po přihrávce Kukece předskočil svého strážce a střelou zblízka překonal Zlámala. V 73. minutě vedl Baník o dvě branky, na Sivrićův tečovaný pokus vyskočil Frydrych a hlavičkou podruhé rozesmutnil Ďolíček.

V závěrečných minutách si Baník dvoubrankový náskok bez větších problémů a nervů uhlídal a odváží si ze hřiště Bohemians tři body za vítězství 2:0. Ostravský tým v lize zvítězil poprvé od listopadu a posunul se na průběžné osmé místo v tabulce Synot ligy.

Petr Frňka (FC Baník Ostrava): "Bohemka hrála v první půli ve velkém tempu a my jsme naopak měli problém s přechodovou fází, kdy jsme po zisku špatně pracovali s míčem a přicházeli o něj. Tím jsme se sami drželi pod tlakem. V kabině jsme si řekli, jak se dostat do hry a praktikovat náš způsob hry, což se nám ve druhém poločase docela povedlo."