so 8.8.2015

Baník vs. Mladá Boleslav 2:2

V jubilejním 2000. ligovém a zároveň premiérovém utkání na Městském stadionu v Ostravě - Vítkovicích vedl Baník díky dvěma gólům Francise Narha ze 14. a 28. minuty nad soupeřem z Mladé Boleslavi 2:0. Po vlastním gólu Martina Kouřila a trefě Skaláka bylo záhy srovnáno. Když v napínavém závěru další gól nepadl, skončil sobotní zápas 3. kola Synot ligy remízou 2:2.

Do premiéry na Městském stadionu nastoupil Baník v naprosto stejné sestavě, jaká hrála minulý týden na Spartě, tedy i s posilami Vojtěchem Engelmannem a Václavem Ježdíkem. Nechyběl ani Derrick Mensah, který předchozí duel nedohrál kvůli zranění. Úvodní minuty přinesly spíše oťukávání obou soupeřů, přičemž pozvolna začínala mít navrch Mladá Boleslav. Avšak ve 14. minutě nasadil ke sprintu Francis Narh, který si před vápnem pohrál s obránci a krásnou ranou poslal Baník do vedení. Vybudil tím ke stupňování výkonu jak spoluhráče, tak solidně zaplněné hlediště.

To naštěstí ve 26. minutě nezarmoutil baníkovský odchovanec Lukáš Magera, který mohl srovnat skóre, ale z dobré pozice mířil vysoko nad branku. A tak udeřilo na druhé straně. Karol Mondek po souboji uprostřed hřiště vysunul vpřed Narha, který neotálel a napálil míč parádně do šibenice Šedovy branky. Baník vedl 2:0. Svůj ofenzivní potenciál však ukázala také Mladá Boleslav, která ve 36. minutě snížila. Střílený centr Zahustela si nešťatně srazil na přední tyči do vlastní branky Martin Kouřil. Když v závěrečné minutě mířil Mensah hlavou mimo tři tyče, odešly oba týmy do kabin za stavu 2:1 pro Baník.

Po změně stran sáhl soupeř ke střídání, které si vyžádalo také aplaus domácího publika. Na hřišti se místo Zahustela objevil historicky poprvé v roli soupeře baníkovský odchovanec Milan Baroš. Ten se mohl se svými spoluhráči radovat hned v 54. minutě, kdy Skalák před Jiřím Pavlenkou nezaváhal a srovnal na 2:2. Divácky atraktivní fotbal však pokračoval. Po několika šancích a tlaku soupeře se baníkovci znova připomenuli v 66. minutě. Po akci Mondeka měl ideální pozici deset metrů od branky střídající Namir Alispahić, ale bohužel střílel příliš vysoko. Přesnější byl na druhé straně Skalák, jehož centr z přímého kopu skončil překvapivě na břevně. Když Pavlenka v 77. minutě bravurně vytáhl hlavičku Čermáka, otevíral se před oběma mužstvy napínavý finiš.

Rozhodnout chtěl jako první aktivní Skalák, který už podruhé v zápase nastřelil z přímého kopu břevno. Běžela 84. minuta. Napětí gradovalo v 88. minutě, kdy Pavlenka skvěle zasáhl v tlačenici proti ex-baníkovské dvojici Baroš-Magera. Když závěrečné minuty až na pěknou střelu Carlose De Azeveda další vzruch před brankami nenabídly, skončilo utkání remízou 2:2.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "V tomto utkání jsme už chtěli naplno bodovat, ale věděli jsme o síle soupeře, který je ambiciózní. Když budu hodnotit svoje chlapce, tak si myslím, že jsme opět podali kvalitní výkon. Znovu jsme však měli problém s tím, že vyhráváme a nedokážeme hrát celý zápas tak, abychom dosáhli na tři body. Stál však proti nám kvalitní soupeř, který má ve svých řadách skvělé hráče."