st 27.1.2016

Baník ve Wroclawi remizoval 1:1

Spravedlivou remízou 1:1 skončilo středeční přípravné utkání, ve kterém se naše mužstvo představilo na hřišti Slasku Wroclaw. Po bezbrankové první půli otevřel skóre střídající Dyjan Carlos de Azevedo, ale domácí dokázali rychle vyrovnat. V závěru mohl rozhodnout autor naší branky, ale z přímého kopu trefil pouze tyč. Nutno dodat, že své šance však měli také domácí.

Do zápasu na hřišti čtrnáctého celku polské Ekstraklasy naše mužstvo nastoupilo pouze s jednou změnou oproti předchozímu duelu proti Zbrojovce. Na post stopera se vrátil kapitán Filip Kaša, kterého předtím nahradil Richard Lásik. Úvodní dějství z naší strany příliš mnoho pohledných akcí nenabídlo. Jak konstatoval i trenér Vlastimil Petržela týmu scházel pohyb a objevovaly se také chyby v defenzivní práci. Proto se domácí Slask dostal během prvního poločasu do tří velmi nebezpečných šancí, které však k našemu štěstí skončily vždy mimo branku.

Naše možnosti byly v podstatě jenom dvě. V první se ocitl po rozehrání přímého kopu Kaša, ale zakončoval jen do středu branky. Ve 20. minutě pak střílel přímý kop ze solidní parkety před velkým vápnem Daniel Holzer, ale bohužel mířil nad břevno. To ve druhém poločase už se naše ofenziva poněkud více rozhýbala, a to nejprve díky nástupu Dyjana Carlose de Azeveda, který v 58. minutě převzal míč od Marka Červenky a ze zhruba pětadvacetimetrové vzdálenosti propálil vše, co mu stálo v cestě. 1:0 pro Baník.

Vedení jsme však drželi pouze čtyři minuty, protože domácí Wroclaw vyrovnala po docela nepřehledné situaci před brankou Vojtěcha Šroma, kterého nakonec překonal stoper Celeban. V dalších minutách naše naděje na gól souvisely především s náběhy přes levou stranu, kde se šikovně prosazoval další střídající hráč Matěj Helešic, ale po jeho průnicích jsme se bohužel nedokázali dostat do finálního zakončení. Domácím se to v závěru sice několikrát povedlo, ale Šrom po jejich pokusech zasahovat nemusel.

To platilo i pro jeho polského kolegu Wrabela, který v poslední minutě jen sledoval, jak technická střela Azeveda z přímého kopu trefuje tyč. I proto tedy pátý zápas Baníku v zimní přípravě skončil remízou 1:1.

Vlastimil Petržela (FC Baník Ostrava): "Myslím si, že to byl náš doposud nejslabší výkon v zimní přípravě. Nám dělal obrovské problémy pohyb a scházela také výbušnost. Naše vedení bylo tak trochu šťastné, naopak soupeř mohl už v první půli dát tři branky. Ve druhé půli se to změnilo, ale jelikož jsme naše akce nedotáhli do gólového konce, skončil zápas zaslouženou remízou. Jásat nemůžeme, ale zase jsme se přesvědčili, že když nám to nejde herně, musíme alespoň bojovat. I takové zápasy však někdy přijdou."

27.
ledna
Slask VS Baník

Branky: 62. Celeban - 58. De Azevedo. Žluté karty: Kokoszka, Grajciar - Červenka.