ne 17.5.2015

Baník v přestřelce porazil České Budějovice 4:3

Drama se šťastným koncem se v neděli konalo na Bazalech. Baník na domácím trávníku v přestřelce porazil České Budějovice 4:3, když o jeho vítězství rozhodl dvě minuty před koncem parádní trefou Davor Kukec.

Baníku se vydařil vstup do utkání, po Šašinkově sklepnutí se do míče opřel Sivrić a přesně mířenou střelou ukončil ostravské čekání na gól, které trvalo 381 minut.

Po vstřeleném gólu Ostravané ubrali na aktivitě, střelu hostujícího Fundy sice Pavlenka stihl vyrazit nohou, ale v 16. minutě už lovil míč ze sítě. Fotbalisté Baníku zaspali u českobudějovické standardní situace, čehož využil Kalod a hlavou vyrovnal na 1:1.

O tři minuty později se Dynamo ujalo vedení 2:1. Kalod obehrál Kouřila, předložil míč na malém vápně čekajícímu Janotkovi, a ten přízemní střelou k pravé tyči překonal Pavlenku.

Baník se probudil v závěru prvního poločasu, kdy po obrovských závarech v pokutovém území hostů neproměnil několik vyložených příležitostí. Přesto se nakonec Frňkův tým dočkal druhé branky. Na Mišákův centr si ve 44. minutě naběhl Šašinka a nekompromisní hlavičkou srovnal na 2:2. Jednalo se o premiérový ligový gól mladého odchovance Baníku Ostrava.

Festival promarněných příležitostí a vstřelených branek pokračoval také ve druhém poločase. Načal ho Benát, který běžel sám na Pavlenku, ale nastřelil tyč. Přesnější mušku měl v 72. minutě Machovec, jehož nenápadná střela překvapivě zapadla k pravé tyči Pavlenkovy brány a České Budějovice tak znovu vedly, tentokrát 3:2.

Odpověď Baníku byla bleskurychlá. O dvě minuty později vyrovnal na 3:3 střídající Frydrych střelou od břevna. Hned nato se ocitl za budějovickou obranou Zapata, ale v nájezdu na hostující brankáře selhal a poslal míč mimo brankový prostor.

Vyvrcholení napínavého střetnutí přinesla 88. minuta. Kukecova nádherná střela zapadla přesně do šibenice českobudějovické branky. Baník porazil Dynamo České Budějovice 4:3.

Petr Frňka (FC Baník Ostrava): "Řekl bych, že to dnes byla gólově povedená devadesáti minutovka. Budějovicím tam na začátku spadlo skoro všechno, my jsme ale taky dali z první šance branku. V závěru první půle jsme měli sérii šancí a nakonec zvládli do poločasu srovnat. Klobouk dolů před klukama, že to uchopili správným způsobem a i po gólu na 2:3 pořád hráli, až to utkání otočili. Dát čtyři góly, to je pro nás fajn."