so 15.8.2015

Baník prohrál ve Zlíně 0:2

Sobotní utkání 4. kola nám mnoho radosti nepřineslo. Baník ve Zlíně prohrál 0:2, když o výhře domácích rozhodly dvě trefy útočníka Poznara. Zápas navíc poznamenaly výtržnosti v sektoru hostí, kvůli kterým byl zápas ve druhé půli zhruba na dvacet minut přerušen.

Baník ve čtvrtém utkání sezóny musel sáhnout ke změně ve stoperské dvojici, kam se místo zraněného Martina Kouřila stáhnul Michal Frydrych. Na pravém beku pak nastoupil Karol Mondek a na postu ofenzivního záložníka dostal poprvé v sezóně od začátku důvěru Patrik Mišák.

V prvním poločase ovšem bylo na hřišti jenom jedno mužstvo. Zlínští potvrdili předpoklady i formu z úvodu sezóny a kompaktním herním projevem tlačili Baník od prvních minut před Pavlenkovu branku. Nebezpečí přicházelo zejména po centrech ze stran, na které v šestnáctce číhala útočná dvojice Železník – Poznar. Při chuti byl však také záložník Janíček, který ve velké šanci ve 30. minutě mířil pod břevno, ovšem proti jeho střele bravurně zasáhl Pavlenka.

Baník se v prvním dějství do zakončení dostal pouze prostřednictvím Francise Narha, jenže jeho střela ve 27. minutě mířila vedle zlínské branky. Při minimální aktivitě Baníku bylo zjevné, že domácí ještě zvýší svůj tlak, což činili a odměna přišla ještě před pauzou. Poznar si ve vápně dobře přichystal míč po centru Živuliče a z deseti metrů pálil přesně k tyči. 1:0 pro Zlín. Vedení to bylo zasloužené, Baník naopak mohl být rád, že šel o půli do kabin pouze s jednogólovým mankem.

S chutí nastoupil po změně stran především baníkovský forvard Narh, který měl šance v 51. a 57. minutě, ale bohužel je nevyřešil gólovým způsobem. Aby toho nebylo pro Baník málo, vyloučil rozhodčí v 60. minutě po střetu před zlínskou brankou stopera Filipa Kašu. Poté na sebe pozornost strhl sektor hostujících fanoušků, kvůli jejichž řádění a snaze o prolomení oplocení musel být zápas přerušen.

Hrát se začalo zhruba po dvaceti minutách nucené pauzy. To už byli na hřišti také střídající baníkovci Marek Šichor a Namir Alispahić, kteří nahradili Mišáka a Engelmanna. Baník se po neplánovaném přerušení hry znovu snažil dostat k ofenzivní aktivitě, avšak soupeř pozorně bránil jednogólový náskok a výhodou pro něj byla i početní převaha. I díky ní v závěru Zlín nacházel volné prostory v obraně baníkovců. Velkou šanci měl například Koreš, ale nebezpečné byly také standardní situace domácích. Když se v nervózním závěru do zakončení dostal ještě domácí Poznar, svoje sólo využil ke zvýšení vedení na 2:0 pro Zlín. Tímto výsledkem zápas skončil.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "Sehráli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme bohužel vůbec neplnili stanovené pokyny a ani náš pohyb nebyl dobrý. Proto jej hodnotím velmi špatně. Ve druhém poločase jsme se zvedli, chtěli jsme srovnat nebo vývoj otočit na naši stranu. Ve chvíli, kdy jsme soupeře přehrávali nás ale zabrzdila červená karta a přerušená hra. Vypadli jsme z tempa a v závěru už šli do rizika, z čehož pramenil druhý gól."