st 29.6.2016

Baník prohrál s Ružomberokem 0:3

Druhý zápas přípravy se Baníku výsledkově nepovedl. Ostravané na soustředění v Národním tréninkovém centru v Popradu podlehli Ružomberoku 0:3, když šestý tým slovenské ligy dokonale využil a potrestal mezery v soupeřově obraně.

V základní sestavě hostujícího výběru se na zkoušku objevil i levý bek Jakovlev a na trávníku to celkově nebylo tak zlé, jak napovídá výsledek. Baník začal aktivněji a měl územní převahu, jen ve finální fázi byl bezzubý. Gólové parametry měla jedině Holzerova rána zpoza šestnáctky, kterou ale obrana nadzvedla nad břevno. Ružomberok se v 32. minutě naopak dostal do brejku po levé straně a poprvé vyyškolil Slezany z produktivity - centr do vápna hlavou Gál-Andrezly usměrnil za Bajzu.

Po změně stran si už i Baník vytvářel gólové možnosti. Mondek se dostal v 50. minutě sám před gólmana, který ale jeho pokus na vzdálenější míč vyrazil nohou. Pak bohužel na kraji vápna Lupták fauloval jednoho z bývalých ružomberských spoluhráčů a Ďubek z penalty přidal druhou branku.

Baník pak měl až do konce více ze hry a územní tlak, ale protivník byl v útočné fázi lepší a produktivnější. Zatímco Konnsimbal hlavičkoval z malého vápna vedle a po brejku Szotkowski mířil do boční sítě, Ružomberok z dalšího rychlého kontru Lačným zvýšil na konečných 0:3.

VLASTIMIL PETRŽELA: „Na klukách byla vidět únava. Jsme v první fázi přípravy, zatímco Ružomberok má 14 dnů před ligou a i na hřišti to bylo vidět, že je na tom daleko líp než my. My jsme bohužel z prvního centru dostali gól. Přitom jsme měli územní převahu, ale málo jsme stříleli. Kdybychom hráli do zítřka, asi ten gól nedáme. Pak jsme udělali ještě dvě zbytečné chyby vzadu. Ale je to jenom příprava, pro nás to je poučení.“

29.
středa
června
Ružomberok VS Baník
Přátelská utkání

Poločas: 1:0
Branky: 32. Gal-Andrezly, 54. Ďubek, 73. Lačný.
Diváci: 80

I. poločas: Bajza - Celba, Honiš, Dobrotka (17. Mešaninov), Jakovlev - Mondek, Malý, Ožvolda, Hlinka, Holzer - Rolinc. II. poločas: Bajza - Lupták, Hlinka, Mešaninov, Jakovlev - Mondek (78. Behan), Matěj, Ožvolda (70. Chvěja), Helešic - Szotkowski, Konnsimbal.