so 17.10.2015

Baník podlehl Slovácku 1:2

Fotbalisté Baníku nenavázali na předchozí vítězné utkání se Sigmou Olomouc. V sobotním utkání 10. kola Synot ligy podlehli Slovácku 1:2. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Baník se po gólu Davora Kukece ujal vedení, jenže Diviš dvěma brankami v rozmezí 38. a 45. minuty otočil skóre ve prospěch domácích.

Baník měl velmi dobrý nástup do zápasu a už v 6. minutě si vytvořil první gólovou příležitost. Kukec vysunul Mondeka, který během nájezdu na domácí branku obehrál stíhajícího Břečku, ale zakončení mu nesedlo a mířil mimo. Za aktivitu byli hosté odměnění vedoucí brankou, kterou přinesla 11. minuta. Střelecky se prosadil Davor Kukec, který mířil z dvaceti metrů přesně k levé tyči Hečovy branky.

Slovácko poprvé vážněji zahrozilo v 17. minutě, když Divišova střela orazítkovala vnější tyč. Domácí tým s přibývajícími minutami prvního poločasu převzal iniciativu, naopak Baník hrozil z rychlých protiútoků, které zakončoval Červenka. Gólovou tečku ale nepřinesly.

Slovácko bylo v koncovce produktivnější. Centr do ostravské šestnáctky proletěl na malé vápno k nepokrytému Divišovi, který míč nekompromisně napálil pod břevno. Nešťastný závěr prvního poločasu vyvrcholil druhým inkasovaným gólem. Došek hlavou prodloužil na Diviše a ten zblízka překonal Pavlenku.

Do druhého poločasu nastoupil Dyjan Carlos de Azevedo, který nahradil Mondeka. Právě Brazilec měl na kopačce první šanci Baníku ve druhém poločase. V 58. minutě Heča vyrazil Narhův nebezpečný centr pouze k de Azevedovi, který však z dobré pozice branku Slovácka přestřelil.

Baník se nadále snažil o vyrovnání, ke vstřelené brance však mělo blíže Slovácko. V 76. minutě v souboji kapitánů Pavlenka vytáhl bravurní zákrok proti hlavičce Doška a pět minut před koncem ostravský brankář včasným vyběhnutím zhatil domácím protiútok do otevřené obrany. Baník podlehl Slovácku 1:2 a zůstává na poslední místě v tabulce Synot ligy.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "Utkání na Slovácku jsme si prohráli sami. Myslím si, že prvních třicet minut jsme byli lepší než soupeř, vytvořili jsme si dobré brankové příležitosti, s jejichž proměňováním bohužel máme problémy. O naší prohře rozhodl závěr prvního poločasu, kdy jsme se nechali soupeřem zatlačit. Došek dokázal před naší brankou udělat prostor pro další hráče a Diviš z toho vytěžil dva góly, ale tam šlo z naší strany o chyby jednotlivce, který měl soupeře pokrýt. Jinak jsme odehráli slušné utkání, ale nemáme ani bod, což mrzí o to víc."