so 8.7.2017

Baník po obratu porazil i Trnavu

Baníkovci v přípravě dále surfují na vítězné vlně. Soustředění v Kroměříži v sobotu zakončili výhrou 2:1 nad Spartakem Trnava, kterou v závěrečné desetiminutovce zařídili svými brankami Robert Hrubý a Tomáš Poznar. Svěřenci Radima Kučery zvítězili i ve čtvrtém letním duelu.

Baník měl bez odpočívajících Milana Baroše a Tomáše Zápotočného po kanonádě proti Slovácku tentokrát výborný finiš utkání. I ve vyrovnané první půli si však vytvořil gólové šance zásluhou De Azeveda nebo Jakuba Šašinky, proti kterému ale perfektní reflex prokázal gólman Jakubech. Za nevyužité příležitosti pak těsně před poločasovým hvizdem Baník zaplatil trefou Čanturašviliho.

Trenér Kučera po hodině hry prostřídal sestavu a čerstvé síly okysličily i výkon modrobílých. Baník v závěrečné desetiminutovce z převahy obrátil skóre. V 82. minutě mu vyšel brejk po ose Poznar – Jakubov, který ještě drzou patičkou pohotově nabil Hrubému a jeho umístěna rána z hranice pokutového území skončila v síti.

O čtyři minuty později už Baník vedl. De Azevedo po průniku na pravé straně ideálním centrem na malé vápno Poznara, který se v třetím utkání za Baník potřetí trefil.

RADIM KUČERA:„Dneska už bylo na hráčích vidět, že toho mají plné zuby. Ale ukázali obrovský morál. Oddřeli to, odmakali, a nakonec to otočili. Trnava byla velice kvalitní soupeř. Hrála velice dobře. My jsme hlavně první poločas působili špatným dojmem při zahušťování prostoru.Ve druhém poločase se to už zlepšilo. Ve druhém poločase jsme byli silnější na míči.“