ne 1.10.2017

I počtvrté za bod. Baník – Zlín 2:2

Městský stadion také počtvrté v sezoně zažil smír. Baníkovci potřetí za sebou stáhli dvoubrankovou ztrátu, ale na góly Dyjana Carlose de Azeveda s Milanem Barošem už nikdo další nenavázal a ostravský výběr se v 9. kole HET ligy rozešel se Zlínem smírně 2:2.

Sestava domácích doznala tří změn: vypadli z ní nemocný Lukáš Pazdera se zraněným Tomášem Mičolou a nedostalo se ani na stopera Oleksandra Azackého, místo nichž od první minuty hráli Martin Sus, Bronislav Stáňa a Milan Baroš.

Ovšem noční můra špatných úvodů vytanula před očima sedmi tisíc diváků znovu nečekaně brzo. Už ve třetí minutě byl Zlín o gól vpředu, když Džafič z rohu vápna úspěšně zamířil spodní kout Vaškovy brány. Baník se po čtvrthodině na chvíli nadechl k velkému tlaku: Susovu ránu vyrazil Dostál na roh, po němž Breda hlavou orazítkoval břevno a vzápětí se neujal ani Hrubého projektil s hlavičkou Pokorného po rohovém kopu.

I Zlín byl ale ze standardek nebezpečný a dokumentoval to Gajič, který v 18. minutě hlavičkoval do břevna. Druhému gólu však Baník nadlouho neunikl. Už ve 21. minutě totiž soupeři vyšel obávaný kontr po levém křídle, Mehanovič zachoval v koncovce chladnou hlavu a šajtlí obstřelil Vaška podruhé.

Branka naděje ale přišla ještě do pauzy. De Azevedo od levé postranní čáry zatočil trestný kop tak šikovně, že míč bez jakékoliv teče po odrazu o zem zapadl za Dostála.

Baník se do druhého poločasu nahrnul jako velká voda. Vyrovnáním už zaváněl brejk Stáni z 53. minuty, ale zakončení Jakuba Šašinky zmařil těsně před lajnou zlínský obránce. Pak ale Granečný protlačil balon středem hřiště na Baroše, který se zbavil stopera a po faulu brankáře Dostála se kopala penalta. Ostravský kapitán ji bezpečně proměnil – 2:2.

Domácí se valili na obratem, ale ani Zlín pasivně nečekal, co soupeř vymyslí a hrozil. Zle mohlo být v 60. minutě, ale Vašek se Ekpaiovi zavčasu vrhl pod nohy. Mohla to být nakonec parádní pointa. Střídající zlínský rodák Poznar se v 75. minutě po Hlinkově pasu za obrannou lini zprava řítil na Dostála, ale jeho střelecký pokus v poslední chvíli zablokoval protihráč.

Navzdory ofenzivnímu stylu hry na obou stranách už se na dělbě bodů nic nezměnilo.

RADIM KUČERA:„Už je to bohužel evergeen, že doma pokaždé dotahujeme. Chtěli jsme na soupeře vletět, jenže to bylo naopak a z první akce Zlína jsme inkasovali gól, pak naneštěstí ještě jeden. Znovu musím kluky pochválit, jak se i za stavu 0:2 dokázali vzchopit. Ve druhém poločase jsme měli velký tlak, vyrovnali jsme, ale další brankové situace už jsme gólově nevyřešili.“

BOHUMIL PÁNÍK: „Začali jsme výborně. Chtěli jsme si po utkání s Lokomotivem pohlídat prvních dvacet minut a povedlo se to perfektně, vedli jsme 2:0. Bohužel když Baník nedorazíte třetím gólem, ten tým má mentální sílu, je odolný a má i kvalitu a diváci hráčům nedovolí, aby něco vypustili.“