so 9.9.2017

K výročí bod. Baník – Jablonec 2:2

Chyběla jen třešnička na dortu v podobě vítězného gólu. Baník v utkání šestého kola HET ligy proti Jablonci za stavu 0:2 vstal z mrtvých a po gólech Roberta Hrubého s Jakubem Šašinkou dosáhl na remízu. Natahoval ruku i po třech bodech, ale při závěrečné ofenzívě rána Tomáše Poznara zaduněla jen o břevno.

Bez nedoléčeného kapitána Milana Baroše nezačal Baník, který si utkáním připomínal 95. výročí založení, zrovna šťastně. Patřila mu úvodní pasáž utkání a Pazdera z dálky otestoval Hrubého, jenže smrtící brejky Jablonce zaúčinkovaly už ve čtvrté minutě - kanonýr Tecl ze sólového nájezdu na Vaška chladnokrevně skóroval.

Jablonec v první půli prokazoval velký ofenzivní potenciál, přesto mohl vyrovnat Baník. Po chybě v hostující obraně se tváří v tvář gólmanovi Hrubému objevil Martin Sus, ale po kličce do strany už z úhlu nestihl zacílit prázdnou bránu.

Baník i v třetím utkání na Městském stadionu pořádně zabral až po přestávce a stejně jako proti Teplicím ho vybudilo až dvougólové manko. Efektivní Jablonec se v 63. minutě trefil po rohu díky přesné hlavičce Kysely a baníkovské akcie šly necelou půl hodinu před koncem prudce dolů.

Ale soubor kouče Radima Kučery teprve pak dostal po pohybu svou útočnou mašinerii. Útok výrazně okysličili střídající Jakub Šašinka s Bronislavem Stáňou. Snížit ale mohl Tomáš Poznar, jehož ránu z otočky vyškrábl Hrubý na roh.

Povedlo se až dvanáct minut před koncem. De Azevedo na pravé straně přetlačil Zeleného, do druhé vlny nabil Hrubému a jeho volej zapadl pod břevno.

A Baníku vstříkl koňskou dávku životabudiče. Domácí v závěru soupeře přišpendlili před bránu a po průniku Stáni Jakub Šašinka z malého vápna podruhé rozvlnil síť. Ani bod Baníku nestačil a dále bušili do jablonecké defenzívy. Po Poznarově parádní ráně byl Hrubý potřetí překonán, ale zastoupilo ho břevno, a vzápětí hostující brankář zneškodnil další pokus Šašinky.

Ani třinácté utkání v řadě proti Jablonci tak baníkovci nedotáhli do tříbodového konce, přestože za druhý poločas sklidil ovace necelých sedmi tisícovek fanoušků.

RADIM KUČERA: „Kluci dnes opět prokázali obrovský morál a charakter. Ve druhé půli jsme Jablonec skoro nepustili k bráně, ale soupeř znovu ukázal, jak tým v nejvyšší soutěži dokáží být produktivní. Potrestal jednu naši chybu, druhý gól dal ze standardky. I za stavu 0:2 jsem pořád věřil, že dosáhneme aspoň na bod. Nakonec jsme mohli mít tři, ale dvě, tři šance jsme v závěru nedali. Soupeři jsou produktivnější.“

ZDENĚK KLUCKÝ: „První půlka byl celkem vyrovnaná, nám se podařilo vstřelit gól. Ale ve druhé už to bylo z naší strany horší. Přestali jsme hrát a Ostrava projevila větší vůli.