ne 16.4.2017
A-tým

Zkomplikovali jsme si to první půlí, uznal kouč

Rychle obdržený gól ze standardky, pak dlouhé dotahování, a nakonec remíza 1:1. I když si Baník velikonoční duel s Pardubicemi představoval jinak, i po dělbě bodů drží na třetí Opavu sedmibodovou výhodu. „Špatně jsme odehráli první půli, tam jsme si zadělali na problémy,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

Jak byste zápas zhodnotil?

Zkomplikovali jsme si to první půlí. Věděli jsme, že to v tom prostředku bude pomalé a přecpané. Všechno nám to dlouho trvalo, hráli jsme do šířky, místo abychom hráli kolmé balony. První poločas jsme odehráli špatně, i když jsme taky měli šanci. Dostali jsme navíc zbytečný gól, který nemůžeme dostat.

S druhou polovinou zápasu už jste byl spokojenější?

Druhou půli jsme to zjednodušili a zrychlili. Nehráli jsme to tak složitě. Uvolnili jsme to v prostředku, víc jsme se tlačili na špici, dostali jsme soupeře pod velký tlak. Ale neproměnili jsme v závěru tu gólovou situaci. To je ale fotbal.

V závěru jste mohli po velké šanci Tomáše Mičoly zápas ještě přesto otočit.

Byla to obrovská šance, toho je škoda. Ale já mu to nebudu vyčítat. Zrovna Tomáš Mičola dnes odvedl obrovské penzum práce, snažil se hrát pořád v rychlosti a je vidět, že kondičně je na tom dobře. Dnes patřil rozhodně k tomu lepšímu. Škoda, že nám z toho zrovna dneska vypadl Breda, když to bylo hlavně o standardkách a soubojích, to byl problém.

Co může první domácí ztráta udělat se sebevědomím týmu?

Žádná nervozita nenastane! Je to fotbal, něco mám za sebou, takových zápasů jsem odehrál stovky. O žádné nervozitě se nedá mluvit. Teď jde o to, abychom zvládli ten náročný program. Ve čtvrtek jedeme do Budějovic dlouhou štreku, pak hned v neděli hrajeme s Táborskem. Času na regeneraci je málo. Určitě využijeme i širší kádr, ale musíme to poskládat nějak citlivě.