FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Vlastimil Petržela: S výkonem nejsem spokojený

10.5.2017 | Redakce

Tři kola do konce, tři body náskok na třetí Opavu. Druholigová soutěž graduje. I když kouč Vlastimil Petržela byl s výkonem svých svěřenců v derby silně nespokojen, pořád věří v sílu mužstva. „Stále to máme ve vlastních rukou. Jsem přesvědčený, že to kluci v závěru zvládnou,“ řekl Vlastimil Petržela.

Bod v derby - zisk či ztráta?

Bod nás bolí, protože potřebujeme vyhrávat, ale nakonec zaplaťpánbůh za něj. Horší pro mě je, že Vítkovice byly lepší. S výkonem v žádném případě spokojený nejsem. Zdálo se mi, že jsme byli unavení, působili jsme tak. Dal jsem tam několik nových a čerstvých hráčů, aby si jiní odpočali na Sokolov, ale neudrželi jsme balon ve středu ani na hrotu. Rychle jsem ho ztráceli. Musím konstatovat, že Vítkovice hrály rychleji a byly lepší.

Jak velká komplikace v boji o postup to je?

Je to komplikace. Bohužel jsme to utkání neodehráli dobře, a teď si to všichni hráči musí uvědomit v hlavě. Motivace Vítkovic dnes byla velká. Ani jsme možná nečekali, že budou takhle houževnatě vzdorovat, a zaslouženě remizovaly. Ale nesmíme bláznit. Pořád jsme druzí a máme tři body na Opavu. Věřím, že poslední tři kola zvládneme tak, abychom udrželi postupové místo.

Navíc jste minimálně na zápas přišli o vyloučeného Zápotočného.

Uvidíme, jaký trest nakonec dostane. V každém případě je to problém, protože Zápotočný je klíčový hráč. Bohužel v inkriminovaném momentě nebyl zajištěný. Musíme tu obranu nějak vyměnit.

Jakou roli sehrál gól do šatny, který jste obdrželi?

To nám vůbec nepřidalo. Místo, abychom se z toho mohli dostat v poločase a mohl jsem jim něco říct, dostaneme nesmyslný gól. Druhý gól totéž. Tam neuhlídáme velké vápno. Pak začneme bláznit a nakopávat balony dopředu, kde jsme prohrávali každý souboj. 

Twitter