FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Těžká šichta, přiznal kouč Petržela

6.5.2017 | Redakce

Byly to zase nervy! Ale Baník si po další těsně výhře nad Varnsdorfem připsal tři body do tabulky. „Neproměníme velké šance v první půli, pak to musíme ubojovat takhle,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?

Z naší strany není žádné utkání jednoduché. Každý soupeř se tady přijede vytáhnout, nemá co ztratit. A když nám se přestane trochu dařit, on začne bojovat, a je z toho těžká šichta. My jsme si to zkomplikovali tím, že jsme neproměnili velké šance v prvním poločase. To, co my zahazujeme, je neuvěřitelné. Myslel jsem, že se toho už zbavíme, ale pořád to přetrvává. Pak to musíme takhle ubojovat.

Na druhou stranu tahle ubojovaná vítězství zocelí psychiku hráčů.

Důležité je, že to dokážeme zvládnout v defenzívě. Trenér Vavruška na Žižkově říkal, že máme ligovou obranu. Vašon (Petr Vašek) má nejvíce nul. Ale v prostředku bychom potřebovali dát gól, aby se kluci více uvolnili. Hrát na krásu, jak jsme to hráli na podzim, to teď nestačí. Teď tady ty mančafty proti nám hrají jako o život.

Už v poločase jste sáhl ke dvěma změnám. Proč?

Nelíbilo se mi to. Byl to takový pouťák, přihrávky do šířky. Když už jsme vymysleli kolmou akci do vápna, neproměnili jsme je. Museli jsme tam dát trochu důraz, k tomu je Tomáš Mičola ideální, on neuhne z ničeho. Saša Jakubov odehrál celé utkání na Žižkově a kondičně po tom dlouhém zranění a výpadku v zimní přípravě ještě trochu zaostává.

Sledujete výsledky Opavy?

Zajímáme se sami o sebe, je to jen o nás. Víme, že musíme třikrát vyhrát. To je základ. Pak si můžeme dovolit jednou prohrát a remizovat. Na kluky se ten tlak ale valí hrozně. I já, který si z toho celou dobu dělá srandu, tak i na mě to trochu působí, jak se konec blíží. Ale věřím, že to zvládneme.

Twitter