so 9.9.2017
A-tým

Radim Kučera: Jablonec ukázal kvalitu v koncovce

Potřetí v Ostravě, potřetí s remízou. Ani heroickým vzepětím v závěru Baník proti Jablonci nepřerušil černou sérii bez vítězství a proti severočeskému týmu už sedm let čeká na výhru. „Byli jsme blízko. Škoda, že nám tam v závěru jedna z šancí nespadla. Bohužel produktivita je zatím jeden z hlavních rozdílů mezi námi a soupeři,“ štvalo kouče Radima Kučeru, jehož tým ve druhé půli podal velice dobrý výkon.

Jaké je vaše hodnocení?

Začali jsme tím, že jsme udělali chybu a soupeř nás ztrestal. Pak se to odehrávalo mezi šestnáctkami. Soupeř šanci využil, Martin Sus nikoliv. Bylo to upracované, chyběla tam z naší strany lehkost. Kazili jsme jednoduché věci. Ve druhé půlce se hra zlepšila, tempo jsme stupňovali a tlačili Jablonec do šestnáctky. Oni z jedné standardky dali druhý gól, znovu ukázali skvělou produktivitu. Jinak ve druhé půlce nic neměli. Ale ukázal velkou kvalitu a vyzrálost v koncovce.

Věřil jste i za stavu 0:2, že se dá utkání ještě zachránit?

Po gólu na 0:2 jsme nebyli v jednoduché situaci, ale hráči ukázali charakter. Věřil jsem za stavu 1:2, že vyrovnáme, to se i povedlo. Mohli jsme zápas úplně otočit. Pozny trefil břevno, Kuba Šašinka taky měl ještě dvě šance. Škoda, že to tam nepadlo. Ale věřím, že tyhle odmakané zápasy se nám vrátí. Znovu jsme se strašně na bod nadřeli.

Vyšla vám střídání: Jakub Šašinka dal gól, Bronislav Stáňa mu přihrál.

Kuba přišel, dřel, dal gól a byl nebezpečný. Všichni střídající hráči přinesli do hry své. I Hlinka a Stáňa. U něj bylo vidět, že je čerstvý, oživil to. Jsem rád, že to tam Kubovi spadlo. Škoda, že tam nespadlo ještě Poznymu, protože maká a dře, a gól by mu hrozně pomohl.

Jak moc chyběl Milan Baroš?

Milan chybí vždy. Netrénoval, ale tajili jsme to, nechtěli jsme to zbytečně ventilovat ven a odkrývat Jablonci karty a pomáhat s taktikou. Už jen to jméno budí respekt. Je to kapitán, i ve svém věku má svou kvalitu. Dokáže dát gól, připravit šanci, podržet míč. Mohl jít na lavičku, ale bylo by to riziko. A proč kvůli pár minutám riskovat, že nebude třeba dva měsíce. Věřím, že na Duklu už bude Bary v pořádku.