FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Radim Kučera: Hodně krutý závěr

24.9.2017 | Redakce

Sahali po výhře, nakonec jim zbyly oči pro pláč. Baníkovci na Vysočině dostali nestravitelný direkt z poslední akce celého utkání. „Tohle bolí opravdu hodně. Nemyslím si, že bychom si zasloužili prohrát. Ale hraje se na góly a Jihlava dala o jednu branku více,“ musel hořce konstatovat Radim Kučera.

O utkání

Je to hodně kruté. V poslední minutě jsme měli šanci a sahali jsme po třech bodech, nakonec nemáme ani bod. Šli jsme do vedení a věřil jsem, že nám to pomůže. Hra se pak přelévala nahoru-dolů, domácí srovnali. Druhý poločas jsem v závěru od nějaké 80. minuty viděl, že dostáváme domácí pod tlak a věřil jsem, že bychom to mohli zúročit i gólově. Měli jsme taky v 90. minutě brejk a gólovku, bohužel jsme neskórovali. V posledních minutách domácí měli standardky. V tam byla velká skrumáž ve vápně, špatně odkopnutý míč, domácí za tím šli důrazně a strhnuli vedení na svou stranu.

O hře na tři stopery

Dostali jsme před tímto kolem šestnáct gólů, chtěl jsme defenzívu vyztužit. Věděli jsem, že domácí mají takovou zjednodušenou kombinaci za obránce. Chtěl jsme hrát z nižšího bloku a zahustit střed pole s tím, že budeme vyrážet do rychlých protiútoků. Myslím, že to splnilo účel. Ale prali jsme se spíše s tím, že po akci a centru jsme neměli odražený, druhý míč, který jsme si nepohlídali. 

Twitter