FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Radim Kučera: AEK? Nejtěžší soupeř

13.7.2017 | Redakce

I když generálka je na programu až za týden, hlavní zatěžkávací zkoušku Baník podstoupí zřejmě už nyní v pátek. Svěřenci Radima Kučery se v předposledním utkání přípravy utkají v polských Kielcích s druhým týmem řecké ligy a účastníkem 3. předkola Ligy mistrů AEK Atény.

Baníkovci musí za soupeřem až na jeho soustředění do středního Polska, ale zhruba šest hodin strávených v autobuse na 500 kilometrech tam i zpátky by mělo být vykompenzováno velice kvalitním zápasovou prověrkou.

„Čeká nás nejtěžší soupeř z celé přípravy a je to taková předgenerálka. Myslím, že nás to hodně prověří. Soupeř je hodně kvalitní, možná až moc kvalitní na úroveň naší ligy. Ale tím lépe. Nepochybuji o tom, že nám ukáže naše slabiny, ale třeba i to, v čem by to naopak mohlo fungovat. Od toho se pak odrazíme v tom posledním bloku přípravy. Je to dobré měřítko hrát s takovým silným soupeřem,“ pochvaluje si Radim Kučera.

AEK zatím na kempu v Kielcích porazilo domácí Koronu 1:0 a remizovalo s ukrajinským týmem Karpaty Lvov 1:1. „Samozřejmě, že je trochu otázkou, jak oni k tomu přistoupí a v jakém stádiu přípravy se teď nacházejí. Do toho nevidíme. Rádi bychom znovu posunuli minutáž pro hráče v úvodní sestavě na nějakých 70 až 80 minut, ale zařídíme se možná i podle samotného průběhu utkání,“ řekl Radim Kučera.

Dějištěm zápasu bude tréninkové hřiště Korony Kielce na ulici Wojciecha Szczepaniaka 29, jen pár stovek metrů od hlavního stadionu Kolporter Arény. Výkop je v 17:00.

Twitter