st 14.10.2015
Aktuální zprávy

O vyrovnání jsme si koledovali, komentuje Holzer překvapivou remízu lvíčat

Všechna tři utkání v kvalifikaci o postup na ME 2017 za český národní tým do 21 let odehrál náš odchovanec Daniel Holzer. Zatím posledním byl úterní duel v Uherském Hradišti, kde "lvíčata" navzdory velmi slibnému vývoji nakonec pouze remizovala s Černou Horou 3:3.

Dvacetiletý Holzer nastoupil stejně jako v předchozích zápasech proti Maltě (4:1) a v Lotyšsku (1:1) na levé straně obrany, kde mu však tentokrát scházel klubový spoluhráč Filip Kaša, kterého kouč Vítězslav Lavička sice povolal na sraz, ale nezařadil jej do osmnáctičlenné nominace k utkání. Přednost dostal stoper 1.FC Slovácko Tomáš Břečka. Od úvodu zápasu to ovšem vypadalo, že v permanenci bude především obranná formace Černohorců, kterou prověřil také Holzer, jehož střela ve 14. minutě mířila těsně nad břevno.

Pak se hra vyrovnala, ale v závěru půle přišla znovu pasáž, ve které byl vidět baníkovský odchovanec. Právě po jeho centrech ve 42. a 44. minutě si Češi vytvořili velmi solidní náskok 2:0. "Před prvním gólem se nejprve individuálně prosadil Patrik Schick, od kterého jsem převzal míč a snažil se najít ve vápně kluky, kteří byli volní. Marek Havlík to pak krásně zakončil. Po spolupráci s ním jsem centroval také na druhý gól, který dal Aleš Čermák i trochu se štěstím," popisuje Holzer gólové situace z prvního poločasu.

V tom druhém však soupeř brzy snížil a i když šla "lvíčata" v 57. minutě po gólu Václava Černého opět do dvougólového vedení, jejich výkon už nebyl takový jako před přestávkou. "Dá se říct, že jsme si koledovali o vyrovnání, k čemuž taky nakonec došlo. Proto jsme na sebe byli po zápase hodně naštvaní, protože dostat doma tři branky, to se stávat nesmí, byť ta třetí byla dost nešťastná," doplňuje náš zástupce v národním týmu. Přiznává, že start kvalifikace měl být rozhodně lepší, cílem mužstva byl zisk devíti bodů. Lavičkovi svěřenci jich mají na kontě pět a v listopadu je čeká souboj se zatím stoprocentně úspěšnou Belgií.

"Nechtěli jsme ztratit ani jeden bod, takže teď musíme doma porazit Belgii," říká Holzer, který se na stadion v Uherském Hradišti velmi záhy vrátí. Vždyť naše áčko tam už v sobotu od 17:00 čeká velmi důležité utkání proti domácímu 1.FC Slovácko a mladý reprezentant u toho nebude chybět. "V reprezentaci jsou kluci ze Slovácka, takže jsme se docela hecovali. Říkali, že jsem u nich klidně mohl zůstat. Ale co se týče prostředí, musím říct, že se mi tam velmi dobře hraje a věřím, že tomu tak bude i v sobotu," dodává zástupce našeho klubu na mezinárodní scéně.

Holzerovým vystoupením se tedy uzavřela říjnová reprezentační pauza, ve které Baník vyslal také tři hráče do národního týmu do 20 let. Ti se dokonce pod vedením kouče Martina Svědíka a jeho "baníkovského" realizačního týmu objevili na Bazalech, kde se v minulém týdnu hrálo přípravné utkání (2:1 pro Baník). Do něj v dresu reprezentace zasáhl Matěj Helešic, který dostal šanci stejně jako odchovanci Marek Szotkowski a Martin Honiš také v dalším zápase proti Karviné. Všem našim zástupcům k reprezentaci Baníku gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů a štěstí i v další části sezóny.