FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

MOL Cup: Baník se vydává na Letnou

24.10.2017 | Redakce

Bezmála třiadvacet měsíců se neviděli, aby teď během pěti dnů proti sobě nastoupili hned dvakrát - osmifinálovým duelem MOL Cupu Baník ve středu v Praze načne pikantní dvojzápas se Spartou. Ačkoliv Baník nejde do boje v roli favorita, chce se na Letné aktivně zapojit do míchání postupových karet. Dva odvěcí rivalové se v domácím poháru znovu utkají jedenáct let od penaltové porážky Baníku ve finále.

Zatímco Sparta byla nasazena až do třetího kola a přes Znojmo přešla po výhře 1:0, baníkovci mají na kontě o zápas více. Třetiligové soupeře z Hulína a Valašského Meziříčí vyprovodili bez komplikací úhrnným skóre 11:0.

Teď ale přichází na řadu soupeř z jiného výkonnostního světa. „Sparta, i když ji nevyšel vstup do sezony podle jejich představ, pořád patří k naší absolutní špici. S ohledem na to, že nás v týdnu čekají dva zápasy se stejným soupeřem, určitě ve středu nastanou nějaké změny v naší sestavě. Ale nic to nemění na tom, že jedeme zabojovat o výhru a postup,“ řekl trenér Radim Kučera.

Baník je po utkání se Sigmou v plné síle a hrát v poháru smí i záložník Marek Hlinka, který v lize vyfasoval čtvrtou žlutou kartu a má zákaz startu v nedělním utkání. S mužstvem poprvé na zápas odcestuje francouzský obránce Jean-Pierre Morgan, který si řekl o nominaci svými výkony v juniorce.

Zápas má výkop v 17:00 a bude ho živě vysílat sportovní kanál České televize.

Twitter