út 25.11.2014
Aktuální zprávy

Juniorka porazila Spartu 3:1

Baníkovská juniorka v pondělním 20. kole Juniorské ligy porazila na umělé trávě ve Vítkovicích pražskou Spartu 3:1. O vítězství domácího týmu rozhodl výborný první poločas, ve kterém se trefili Kaša, Narh a Opatřil. Po změně stran Sparta snížila gólem Kitanoviče, další branky už bojovně laděná druhá půle nepřinesla.

V základní sestavě juniorky nastoupilo pět kmenových hráčů A mužstva, Vojtěch Šrom, Ondřej Sukup, Oldřich Byrtus, Francis Narh a Filip Kaša. A poslední dva jmenovaní se postarali o skvělý vstup do zápasu. Kašův vedoucí gól se zrodil v 7. minutě, stoper Baníku se vydal na útočný výlet, převzal míč před sparťanskou šestnáctkou a přízemní střelou k levé tyči překonal brankáře Vorla.

Druhá branka Baníku přišla o dvě minuty později, a to poté, co Narh využil nedorozumění sparťanských obránců. Iniciativu následně převzala Sparta, která byla častěji u míče. Avšak zodpovědně bránící Baník ji nepustil do žádné vážnější příležitosti. Domácí navíc ve 30. minutě zasadili Spartě třetí úder, když Opatřilova tvrdá přízemní střela zapadla k pravé sparťanské tyči. Blízko své druhé branky v zápase byl ve 42. minutě Kaša, jeho dělovka však prolétla vedle šibenice.

Do druhého poločasu nastoupil Baník se třemi změnami v sestavě. Odstoupili Sukup, Narh a Kaša, kteří přepustili místo Honišovi, Behanovi a Šašinkovi. V 52. minutě Sparta snížila na 1:3 zásluhou Kitanoviče, sparťanský fotbalista dorazil míč za Šromova záda po standardní situaci Čavoše, kterou gólman Baníku vytěsnil na spojnici břevna a tyče. V dalším průběhu druhého poločasu měla více ze hry Sparta, ale ani u jedné branky se už neodehrál žádný dramatický moment, a tak pondělní zápas skončil vítězstvím ostravské juniorky 3:1.

Hodnocení trenéra Radomíra Korytáře: „První poločas byl v naší režii. Byli jsme agresivnější i rychlejší a vycházel nám dobře presink. Tím pádem jsme získávali hodně míčů a mohli přecházet do rychlých protiútoků. Tři branky, které jsme vstřelili, vyplývaly z předvídavosti a pohotovosti našich hráčů v zakončení. Proto byla na naší straně za první půli velká spokojenost. Kluci plnili přesně to, co jsme chtěli a potěšili nás i některými individuální výkony. Ve druhé půli už Sparta neměla co ztratit, riskovala a byla agresivnější. Nám chyběla kombinační hra, takže to bylo pořád nahoru-dolů. Jinak pro nás utkání se Spartou určitě mělo svoji prestiž a pro kluky bylo dobrou šancí ukázat, jak jsou na tom po individuální stránce ve srovnání s jejími hráči.“

FC Baník Ostrava U21 – AC Sparta Praha U21 3:1 (3:0)

Branky: 7. Kaša, 9. Narh, 30. Opatřil – 52. Kitanovič.

Žluté karty: 23. Tomšů, 45. Fojtík, 83. Byrtus, 87. Helešic.

Rozhodčí: Částečka – Šafrán, Dytková.

FC Baník Ostrava U21: Šrom – Fojtík, Kaša, Celba, Sukup (46. Behan) – Tomšů, Kundrátek L. – Byrtus (84. Čech), Opatřil (72. Půda), Helešic – Narh (46. Šašinka).

AC Sparta Praha U21: Vorel – Kadlec, Matějka, Macháč, Vokoun (38. Šíma), Kulhánek, Hovorka (46. Kitanovič), Pešek, Surmaj (84. Mejdr), Čavoš, Miskovič.

Autor: David Kubáň, foto: Tomáš Svoboda

Microsoft VBScript runtime error '800a000d'