st 14.9.2016
A-tým

Expert na derby? Vlastimil Petržela

Kouč Vlastimil Petržela derby zápasy doopravdy umí. Jeho tým po Třinci (2:1), Frýdku-Místku (2:1) zvládl i další zápas s regionálním rivalem, když porazil ve slezském derby Opavu 3:0. "Jsme šťastní, že se nám podařilo zápas zvládnout. Cítili jsme obrovskou podporu našich fanoušků, kteří byli až na ten zbytečný incident skvělí," vyznal se Vlastimil Petržela.

Můžete utkání zhodnotit?

Musím říct, že to, co se dělo ten týden před utkáním, tak se vyplnilo. Škoda toho zbytečného incidentu, který tam vznikl. Co se týká celkové atmosféry, tak to bylo fantastické. Když se budeme bavit o našem výkonu, tak první poločas byl z naší strany hodně nervózní. Nehráli jsme po zemi, pořád jsme míče jen nakopávali. Navíc jsme chodili pozdě do soubojů, které vyhrával soupeř. Naštěstí se Opava nedostávala do šancí.

Rozhodla zápas chyba gólmana Fendricha?

To je bez debat. Hlinka to pak z trestného kopu nádherně trefil. Pro nás bylo důležité, že jsme vedli a navíc jsme se mohli v přestávce uklidnit. Pak jsme začali hrát fotbal, který umíme a ve druhém poločase měli velké šance a dali jsme vlastně i ty dva góly.

Čím si vysvětlujete, že vám to v prvním poločase tak nešlo?

Hráči se po zápase ve Vlašimi dostali pod palbu kritiky. V novinách se psalo, že podali mizerný výkon. Asi na to nebyli zvyklí, byli jen chválení. S tím se ale musí umět vyrovnat. Když prostě nehrají dobře, tak nehrají... Přece někdo nebude psát, že hráli dobře! Ale nakonec na to zareagovali dobře a ve druhém poločase ukázali, že fotbal hrát umí. Pro řadu kluků to byl ale výjimečný zápas, který nikdy nehráli. Atmosféra, choreografie, byla to pro ně velká zkušenost.

Poučili jste se z utkání ve Vlašimi?

Já si myslím, že ano. Tam jsme totiž udělali zásadní chybu, že jsme se po vedoucí brance zatáhli a spíše se snažili náskok udržet. Nyní jsme chtěli vedení navýšit, což se nám taky podařilo. Bylo důležité, že jsme chtěli zápas rozhodnout. Já si dokonce nemyslím, že by Opavě moc uškodilo to, že hrála v desíti. Já v kariéře vyhrál řadu zápasů v oslabení. Těch šancí jsme měli ale doopravdy hodně, až mě to překvapilo, že soupeř tak odpadl. Ale my jsme šťastní, že jsme tento důležitý zápas zvládli.