FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Carlos je pro nás výjimečný hráč, tvrdí kouč

13.5.2017 | Redakce

Neměl lehké spaní. Kouč Vlastimil Petržela po nepovedeném derby sáhl k úplně rekonstrukci základní sestavy, ale šest změn se vyplatilo. Baník porazil Sokolov o tři góly a hlavně návrat Dyjana Carlose De Azeveda týmu výrazně prospěl. „Pro nás je to strašně důležitý hráč,“ tvrdí Vlastimil Petržela.

Byl to dneska Carlosův zápas?

Carlos je pro nás výjimečný hráč. Nebojí se pohybu, bere na sebe balony a zodpovědnost. Bez něho to bylo těžké. Když se vrátil, aktivní hrou strhne ostatní. Lépe začnou hrát kraje. Co třeba dneska odmakal Mates Helešic, to bylo neuvěřitelné. Utkání bylo podobné hře, kterou chceme hrát.

Úplně jste ale musel překopat i defenzívu. Jak jste s ní byl spokojený?

Skládání obrany byl horor. Věděli jsme, že nebude Zápo, že nebude zraněný Pokorný. Nakonec jsem se rozhodl pro Mešaninova s tím, že tam musí nechat úplně všechno, a Hučka. Váhal jestli tam nedat Bredu, nakonec jsme ho kvůli standardkám nechali vpravo. A vidíte, že Sokolov po nich měl stejně dvě šance a trefil dvě břevna. Věděli jsme, že standardky mají dobré, ale měli jsme s t ím problémy. Po půlhodině se nám ale Meš stejně zranil a museli jsme to znovu přeskládat. Ale už na začátku, když jsme hráče viděl na hřišti, neměl jsem strach. Denis to odehraje v pohodě, ještě má občas takové věci, že nechá odcentrovat hráče, ale je to mladý kluk a jednou to bude hrát.

Přiblížili jste se na dosah postupu, jak náročné bude urvat poslední vítězství?

Bude to samozřejmě ještě těžké. Ale Opava taky nemusí vyhrát všechno. Nicméně nám pořád dýchá na záda, blíží se a vyhrává. Věřím ale, že už třeba v Olomouci se to může podařit.

Twitter