FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Baníkovci zahájili zimní přípravu

4.1.2018 | Redakce

Prvním tréninkem se dnes Baník na zbrusu nové umělé trávě v areálu ZŠ Jana Šoupala vrhnul do společné přípravy na jarní část sezony. Bylo u toho rovněž několik nových tváří, jejichž příchod do Ostravy je v různých stupních pokročilosti.

První dvě posily už mají několik dnů pečeť definitivy: Martin Fillo a Dame Diop. Z hostování se do kádru vracejí Matěj Helešic (České Budějovice) a Dominik Smékal (Senica).

V kabině se ale hlásili i další nováčci: gólmani Viktor Budinský (naposledy Bohemians 1905, kmenový klub Sparta) a Michal Bárta (Jablonec) a francouzský stoper Christophe Psyché z norského Sogndalu.

„Francouz k nám přichází na zkoušku. Má za sebou několik sezon v norské lize, v té uplynulé měl ale problémy se zraněným kotníkem. Teď už je stoprocentně v pořádku, ale my ho chceme vidět. Uvidíme, jak bude vypadat, je to klasický test,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo. „Brankáři, to je složitější téma. V hledáčku jsme měli a máme více jmen. V případě Budinského a Bárty jsme získali od jejich kmenových klubů souhlas k tomu, aby s námi mohli trénovat a současně probíhají nějaká jednání o možné formě jejich působení.“

První tréninkovou fázi dopoledne v Porubě neabsolvovali Martin Fillo, který se podrobil fyzickým testům, odpoledne dorazí Milan Baroš a po víkendovém návratu ze Senegalu se v pondělí k mužstvu připojí Dame Diop. 

Stávající podoba kádru ještě zdaleka není konečná. „Stále máme rozpracovány příchody dalších několika hráčů, ale věřím, že fanoušci pochopí, že jména v tomto stádiu není možné zveřejňovat. Intenzivně sháníme zejména stopera, blízko dohody jsme i s jedním hráčem do zálohy,“ přiznal Dušan Vrťo.

Baník během zimy prozatím opustili Stefan Panič a Tomáš Hykel, který odchází hostovat do Třince. V řešení je další budoucnost Jeana-Pierre Morgana.


Kádr Baníku na začátku přípravy:

Brankáři: Bárta, Budinský, Chmiel, Šustr

Obránci: Azackij, Breda, Granečný, Helešic, Pazdera, Pokorný, Psyché, Sus, Šindelář

Záložníci: de Azevedo, Fillo, Hlinka, Hrubý, Mičola, Stáňa

Útočníci: Baroš, Diop, Jakubov, Macej, Poznar, Smékal, O. Šašinka, J. Šašinka.

Twitter