FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Banik!!! má svou televizní premiéru

16.4.2018 | Redakce

Po předpremiéře v Dolní oblasti Vítkovic přichází ostrá premiéra pro širokou veřejnost. Dokument o historii klubu s názvem Banik!!! bude poprvé uveden na televizních obrazovkách v úterý od 20:55 na druhém programu České televize, jejíž ostravské studio je tvůrcem podařeného snímku.

Při březnové předpremiéře sledovaly obě představení vyprodané sály Multifunkční auly Gong, teď mají příležitost prolistovat si dějiny Baníku v dvaapadesátiminutovém průřezu i ti, kterým slavnostní uvedení filmu z jakýchkoliv důvodů uniklo.

Dokument se nezabývá čistě sportovním klubem Baníku, není to sportovní kronika, kde by se popisovaly jenom slavné a neslavné zápasy a historické postavy. Je to spíš dokument o jedné ze stránek dějin Ostravy. Je o tom, jak se tady žilo a jak nás a naše předky u toho provázel jejich Baník, předtím S. K. Slezská,“ řekl ředitel ostravského televizního studia Tomáš Šiřina.

Televizní premiéra je v úterý od 20:55 na ČT2.


režie: Roman Motyčka // dramaturg, scenárista a autor námětu: Marek Dohnal //dramaturg: Richard Hýsek // hlavní kamera: Jakub Fabian // střih: Tomáš Simper // vedoucí produkce: Danuše Břeská // zástupce vedoucí produkce: Lenka Kordulová // šéfproducent a manažer realizace: Markéta Grossmannová // pověřený kreativní producent: Marcel Nevín

Twitter