FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Tradiční hokejový zápas ukončil podzim

6.12.2017 | Redakce

Nezbytným hokejovým měřením sil uzavřeli baníkovci podzimní část sezony. V tréninkové hale Ostravar Arény si počínal lépe věkově starší výběr Baník I v zelených trikotech, jehož kostru tvořili členové realizačního týmu v čele se skvěle hrajícím Bronislavem Červenkou.

Tři minipartie přinesly „mazákům“ dvě výhry 5:4 a 5:2, až v třetím duelu se oba týmy rozešly smírem 4:4. „Všude, kde jsem byl, tyhle hokejové zápasy vyhrávali staří. Takže mě na tom nic nepřekvapuje,“ usmíval se Bronislav Červenka, který v sobě nezapřel dlouhou mládežnickou hokejovou kariéru a byl klíčovým hráčem svého celku. Prokličkovat s pukem na holi celým kluzištěm pro něj nebyl až takový problém.

Výrazně nevyčníval jen on. S hokejkou a pukem si velmi dobře potykali i Tomáš Poznar, Tomáš Mičola nebo Robert Hrubý. Doslova hrdinsky přistoupil k hokejovému mači Martin Sus: s nulovou předchozí zkušeností se navlékl do gólmanské výstroje a vydržel se trápit celých devadesát minut. „Peklo, horor,“ obracel oči v sloup při odchodu do kabiny.

Baník I: Chudík – Červenka, Gregovský, Kučera, Samec, Baránek, Pokorný, Chmiel.

Baník II: Sus – Hlinka, Hrubý, Breda, O. Šašinka, Poznar, Mičola, Macej.

Twitter