FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Pavel Malura: Letos bude v týmu velká konkurence

17.7.2017 | Redakce

Po šesti letech se Baník dočkal triumfu na domácím turnaji kategorie U19 o Zlatý kahan. Mohla by to předzvěst dobrých časů i směrem k ligové sezoně? „Jsme teprve na začátku přípravy. Ale oproti loňsku bude v týmu mnohem větší konkurence,“ míní kouč devatenáctky Pavel Malura.

Tým bude budovat znovu skoro od základů. Do kádru přešla část hráčů z loňské sedmnáctky, jiná část hráčů zase starší dorost opustila.

„Kluci ze sedmnáctky si teprve zvykají na jinou rychlost v této věkové kategorii. Jejich soutěž je na takové tempo nedokáže připravit. Zpočátku se trochu hledají, ale myslím si, že ti kluci jsou šikovní, že postupem času budou více a více promlouvat do základní sestavy,“ řekl Pavel Malura.

Zlatý kahan mu ukázal, že především v ofenzivní fázi má jeho tým ještě rezervy. „Musíme se zlepšit ve hře dopředu. Ve finále proti Trenčínu bylo vidět, že tam máme rezervy a chybí nám větší kvalita ve finální fázi. Soupeř byl fotbalovější, ale my jsme to urvali bojovností a charakterem. Jsem rád, že mužstvo ukázalo bojovného ducha,“ potěšilo Pavla Maluru.

Letní změny v kádru prý výrazně zvednou konkurenci na některých postech. „To je velká výhoda proti minulé sezoně. Letos budeme mít v týmu velkou konkurenci, na některých místech až neskutečnou, bych řekl. Ve středu hřiště máme šest, sedm vynikajících fotbalistů, mužstvo bude minimálně silné v mezihře. Ale jak už jsem řekl, musíme ještě hodně zapracovat hlavně na kvalitě ve finální fázi. Je toho pořad ještě dost, na čem musíme pracovat,“ konstatoval kouč devatenáctky.

Twitter