FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Další šok: David Bystroň už není mezi živými

20.5.2017 | Redakce

Do baníkovských řad už znovu sáhla smrt. Ve věku 34 let se ve Švýcarsku rozhodl předčasně ukončit svůj život odchovanec Baníku, opora mistrovského týmu ze sezony 2003/2004 a vítěz Českého poháru 2005 David Bystroň.

David Bystroň byl čistokrevným odchovancem, který to z žáků přes všechny kategorie dotáhl až do prvoligového áčka. S ním na postu defenzivního záložníka zažíval i památnou mistrovskou sezonu či pohárové zápasy proti Leverkusenu či Middlesbrough, do jehož sítě dal v ostravské odvetě krásnou střelou z dálky jediný gól Baníku.

Po dlouhých letech strávených na Bazalech se v létě 2008 vydal na své jediné profesionální angažmá do zahraničí a s celkem Levski Sofia hned získal bulharský titul. Už jako herně vyzrálý fotbalista se v roce 2009 vrátil do české ligy a v Plzni se stal nepostradatelnou součástí úspěšného výběru kouče Pavla Vrby, který jeho schopnosti dobře znal ze společného ostravského působení. V barvách Viktorie přidal svůj druhý český titul i triumf v národním poháru.

Po dvouletém trestu za doping mezi lety 2012 až 2014 se pokoušel o návrat do vrcholového fotbalu v Olomouci, i kvůli zraněním však neúspěšně, a tak poslední roky nastupoval v nižších švýcarských soutěžích. Ještě o minulém víkendu vyběhl na hřiště k zápasu za US Schulein Ilanz. V městečku Ilanz byl v pátek podle zpráv médií také nalezen bez známek života.

David Bystroň odehrál za áčko Baníku 183 prvoligových utkání a vstřelil 8 gólů. Čest jeho památce!

Vedení Baníku vyjadřuje upřímnou soustrast jeho rodině a všem pozůstalým.

Twitter